Muudame elu paremaks

Sügisel Eesti Kunstiakadeemia Disaini Innovatsioonikeskuse poolt Disainiaasta raames välja kuulutatud elu paremaks muutmise konkursi eesmärk on loovuse, disaini ja innovatsiooni väärtustamine ning tutvustamine laiemale üldsusele, samuti disainerite ja leidurite oskuste demonstreerimine ning arendamine. Konkursile saab oma ideid esitada 14. maini kuni kella 15ni.

Konkursile oodatakse disainilahendusi ja kontseptsioone, mis on innovaatilised nii oma idee, vormi, tehnoloogia kui ka funktsionaalsuse poolest. Esitatud töö peab olema esitaja originaallooming, see ei tohi olla eelnevalt tootmisse antud ega ka teistele konkurssidele esitatud, meedias tutvustatud ega näitusele välja pandud.

Peapreemia on 100 000 krooni, samuti saavad Eesti ettevõtjad alustada koostöös huvitavamate ideede autoritega uute toodete ja teenuste loomist. Auhinnarahaga avaneb võimalus oma idee elluviimist alustada. Samuti pakub Disaini Innovatsioonikeskus ettevõtlusalast nõustamist säravamate ideede autoritele ja otsekontakte ettevõtjatega.

Elu paremaks muutvaid ideid hindavas ?üriis on Eesti Kunstiakadeemia rektor Signe Kivi, teadus.ee juhataja Tiit Kändler, Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna turunduse õppejõud Rene Arvola, Eesti Disainerite Liidu esimees Ilona Gurjanova, Eesti Leiutajate Liidu esimees Aivar Kaljula ja Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse liige Marek Strandberg.

Rohkem infot tööde esitamise reglemendi kohta ning konkursiga seotud küsimused leiab internetilehel www.disainiaasta.ee. Tulemused tehakse teatavaks 18. juunil konkursile esitatud paremate tööde näituse avamisel.

RIIN KRANNA-RÕÕS

blog comments powered by Disqus