Muuda koolielu paremaks!

Konkursile oodatakse joonistusi leiutistest, mis muudavad koolielu paremaks. Joonistusele on kindlasti tarvis juurde lisada kirjalikud selgitused, kuidas leiutis töötab ja kuidas see koolielu paremaks teeb. Loomulikult võivad eriti tublid osalejad ka leiutise valmis meisterdada ja selle koos selgitustega konkursile saata. Töid hinnatakse kolmes vanusegrupis: 6-10-aastased, 11-15-aastased ja 16-19-aastased.

Osalemiseks palume võistlustööd saata hiljemalt 10. veebruariks 2007 e-posti aadressile konkurss@hm.ee või kirja teel Haridus- ja Teadusministeeriumisse (Tartu, Munga 18, 50088). Ümbrikule palume kirjutada märgusõna “Leiutajate konkurss”. Konkursitööl peab olema autori ees- ja perekonnanimi, vanus, kontaktandmed (e-posti aadress ja/või kontakttelefon), kooli ja võimalusel ka juhendaja nimi.

Kõige fantaasiarikkamate ja põnevamate võistlustööde autoreid ootavad väärikad auhinnad: Toshiba sülearvutid, Canoni digifotoaparaadid ja Apple iPod MP3 mängijad.

Disaini Innovtasioonikeskuse auhind reis Soome teaduskeskusse Heureka antakse välja parima töö esitajale. Teaduskeskuse AHHAA eripreemiaks on võistlustööst mudeleksponaadi teostamine, mida saab edaspidi AHHAA näitustel näha ja proovida. Samuti korraldab teaduskeskus AHHAA õpilaste leiutistest väljapaneku.

Haridus- ja Teadusministeeriumi konkurss õpilastele toimub sarja “Vaatan ja imestan, märkan ja õpin” raames juba kuuendat korda.

MAARJA ÜLPER,
Haridus- ja Teadusministeeriumi
teabekorralduse osakonna konsultant

blog comments powered by Disqus