Mustvees valiti Peipsi ööbikuid

Mustvees on kevad täies hoos — ööbikulaulu võis kuulda juba 1. aprillil.

Sellel päeval peeti Mustvee linna traditsiooniline laste lauluvõistlus “Peipsi ööbik 2010”.

Tänavusteks Peipsi ööbikuteks tunnistati Hinno Joonas, Anne-Maria Jazõkov, Sharon  Ihaste, Pille Kase ja Jaanika Rand.

Üritus algas hommikul kell 10 lasteaias, kus esinesid lasteaia mudilased ja linna kahe gümnaasiumi algklasside laululapsed.

Lasteaiapere oli  peoruumi väga kauniks teinud ja kõikjal oli tunda kevade hõngu. Väikesed laululapsed olid julged, nende laulud rõõmsad ja ilmekad. Nii mõnigi esineja võttis laulule toeks ka tantsusammud. Zhürii töö kujunes aga raskeks, sest häid ja tublisid lauljaid oli, teadagi, palju.

Niisiis kuulutati pika arutelu tulemusena välja mitmed II ja III koha saajad ning anti välja  eripreemiaid.

 Kell 14.00 jätkus üritus Mustvee Gümnaasiumis, kus astusid  solistidena üles õpilased vanuses 11-19 aastat. Siingi kõlasid nii eesti- kui ka venekeelsed laulud, sest laululapsi oli mõlemast gümnaasiumist. Õpetaja Reet Pappe oli noormeestest kokku pannud vahva saatebändi, kelle kitarrimäng kenasti laulude klaverisaateid täiendas.

Laulude hindamine ja ööbikute väljavalimine osutus väga raskeks, sest kõik lauljad olid andekad. Igaühel neist oma sära, tugevus ja erilisus.

Eriline tänu kuulub juhendajatele-muusikaõpetajatele Janika Romanovitsile, Svetlana Zulinale, Reet Pappele ja Jelena Putskovale, kes igal aastal leiavad aega ja jõudu selleks suureks tööks, mis kulub laste ettevalmistamiseks.

Ürituse toetasid nõu ja jõuga Mustvee linnavalitsus, Urve Kirsipuu, Janek Romanovits, Toomas Soosaar ja Siiri Järv.

TIIA TARTO, Mustvee kultuurikeskuse huvijuht

blog comments powered by Disqus