Mustvees tuleb veepidu

Isetehtud veesõidukite võistlust peetakse Mustvees teist korda ja MÕV-ide võistlus toimub esmakordselt. “Mõte tekkis viie aasta eest, kui ma korraldasin koos Andrus Raissaarega Tartus Jaan Tatika Lennushow’d. Tegemist on suurvõistlusega, mille edukamad osalejad võiksid end järgneval aastal proovile panna näiteks Tartus tudengipäevadel. MÕV-ide võistlus on aga ainulaadne, sellist mujal ei toimu,” sõnas ürituse korraldaja Kalev Pärtelpoeg ja lisas, et ka tudengid võiksid end Mustvees võisteldes proovile panna.

Veesõidukid ja MÕV-id tuleb valmistada kodus või panna kohapeal enne võistlust kokku. Ehitamise juures tuleb silmas pidada, et need ei oleks ohtlikud ei võistlejatele endile ega ka pealtvaatajatele ning neil ei tohi olla mootorit. Muid olulisi piiranguid ja nõudeid masinatele ei ole. Veesõiduk peab püsima võistluse aja vee peal. MÕV peab sõitma mööda trampliini, mis on veepinnast kolme meetri kõrgusel, sealt vette maanduma ning pinnale jääma. Oma sõidukit saavad soovijad katsetada Mustvee rannas tund enne võistlust. MÕVid võivad osaleda ka veerallil.

Võistlemisel ei ole vanusepiirangut, ent alaealisel peab olema täiskasvanud vastutaja. Igas võistkonnas on kaks liiget. Osalejatel on kohustus kanda päästevesti ja kiivrit, mida saab ka kohapeal laenutada, järvel on olemas professionaalne julgestus.

Osalevad võistkonnad peavad enne võistlust tutvustama ennast ja oma sõidukeid seda hindavale ?üriile. Ralli toimub aja peale.

Huvilistel tuleb eelnevalt registreerida aadressil veepidu.mustvees@mail.ee või telefonil 511 5068.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus