Mustvees tuleb Peipsi luule päev

Jõgevamaa luuleharrastajatest osalevad kell 16 algaval luulepäeval Heldi-Irene Madi Murrust, Aleksander Kõrgesaar Vaiatust, Juta Nõmme Omedust, Antonina Amelt?enko Rajalt, Eevi Treial Rannast, Zoja Pekarskaja, Lada Pärn, Reinis Rannamees, Deivi Tupits, Ott Kurs, Lali Repkina, Aino Kolpakova ja Fjodor Maspanov Mustveest. Loetakse luuletusi ja lauldakse autorilaule ning antakse Peipsi ääres elavate kaasaja autorite luule kõrval ülevaade ka XIX ja XX sajandi Peipsi-ainelisest luuleklassikast, mis pärit Nikolai Jazõkovi, Juhan ja Jakob Liivi jt sulest.

Luulepäeval tehakse veel kokkuvõtteid ajalehe “Pepsi Rannik” korraldatud luulekonkursi esimesest etapist ja arutatakse Peipsi poeetide luulekogumiku väljaandmise projekti.

“Poeetilist hingust on Peipsi kandis olnud alati,” ütles luulepäeva peakorraldaja, ajalehe “Peipsi Rannik” toimetaja Fjodor Maspanov. “Suuruselt neljanda Euroopa järvena Peipsi lihtsalt on selline inspireeriv looduspärl. Paraku pole ühtset Peipsi-teemalist luulekogumikku kunagi välja antud ja seetõttu ei teatagi laiemalt, missugune luulelembene ja raskusi trotsiv rahvas siin elab.”

Luulepäeval saadakse osa ka teistest kunstidest: Mustvee kultuurikeskuses on üleval Larissa Korobova (Mustvee), Boriss Sokolovi (Narva) ja Jevgeni Kolpakovi (Jõhvi) maalid ning Siiri U?akova (Kallaste) fotokollaazid, kontserdil esinevad laulu- ja tantsukollektiivid Mustveest, Lohusuust ja Kallastelt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus