Mustvees tuleb neljas noorte tantsufestival

Algusest peale on tantsufestival kandnud motot “Teeme koos elu säravaks”. Senised festivalid on seda motot ka igati õigustanud. Tantsurõõmu ja sära on jagunud tõepoolest ohtrasti. Seda enam, et suur osa tantsudest on olnud noorte omalooming. Piire pole seatud ka tantsustiilidele. Et sellel festivalil pole ?üriid, kes osalejatele hindepunkte jagab, siis pole ka pingeid ega kaotajaid, kuid võitjad on kindlasti kõik.

Nagu varasematel festivalidelgi, on ka seekord osalejaid peale jõgevamaalaste Ida-Virumaalt ja Tartust. Mustvee kultuurikeskuse kunstilise juhi Elle Palmi sõnul oli selle nädala alguseks kirjas juba üle viiekümne osalise. “See on tõeline pidu meile kõigile. Kõige olulisem on, et osavõtjad lahkuksid sellelt festivalilt sooviga kohtuda järgmisel aastal uuesti nii vanade kui ka uute tuttavatega. Publik saab kindlasti seekordki näha särtsakaid ja vahvaid tantsukavasid ja kauneid kostüüme,” kinnitas Elle Palm.

Tervituseks astub sellel festivalil üles Mustvee tantsustuudio “Peipsi tähekesed” noorem grupp Svetlana Zulina juhatusel. Kui noorte tantsufestivali algatajad olid kultuurikeskuse töötajad, siis edaspidi on asjad olnud juba kohaliku noorteklubi Alter Ego korraldada eesotsas Marina Kilteri ja Maili Vooderiga, kes seda on ka energiliselt ja hingega teinud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus