Mustvees toimub heategevuskontsert

Idee korraldada kontsert Mustvee kiriku ehitustööde rahastamiseks pakkus välja Kasepää vallast pärit ning Mustvees keskkooli lõpetanud ettevõtja Jüri Kraft.

“Minu algatusel sai Torma Puhkpilliorkestrite Festivali ajal teoks kontsert Torma kirikus, kus esinesid sellised tuntud lauljad nagu Teo Maiste ja Voldemar Kuslap. Peagi hakkasin mõtlema, et kontserti tuntud muusikute osalemisel vääriks ka 1880. aastal ehitatud  EELK Mustvee kirik ? ühelööviline neogooti stiilis ehitis, mis on üks märkimisväärsemaid eesti kultuurikoldeid Peipsi äärses linnas,? ütles muusikahuviline  majandusmees ja mitmete kultuuriürituste patroon. ?Mustvee kirik on eri aegadel tugevasti kannatada saanud. 1939. aasta tulekahjus hävis osa sisustusest. Altarimaal, W. E. Krügeri “Kristuse ülestõusmine?, päästeti. Uus altar toodi Viljandi Jaani kirikust, baroksed pingid aga Tallinnast Rootsi-Mihkli kirikust.?

Mõeldes kogu Eesti ajaloole, on Krafti arvates oluline arvestada sedagi, et luterlikul rahvakirikul oli oluline osa Eesti iseseisvumis- ja taasiseseisvumisliikumises. Seegi ajendas korraldama heategevuskontserti Mustvee kirikus, millel kogutavaid annetusi kasutatakse ennekõike katuse remontimiseks. Kontserdi korraldamisele aitavad kaasa Jõgeva maavalitsus, EELK Mustvee koguduse õpetaja Eenok Haamer ning tema tütar, muusik ja muusikapedagoog Maarja Haamer.

Heategevuskontserdil esinevad tuntud solistid Teo Maiste, Hele-Mall Leego ja Evelin Kõrvits, kitarrist Tarmo Song, saksofonist Kalle Klein ja organist Evelyn Song ning Ansambel-7.

“Meie repertuaaris on nii vanemate kui ka kaasaegsemate heliloojate muusikat. Kõlavad ka Händeli aariad,” ütles ansambli üks liikmest Maarja Haamer.

Peale tema laulavad ansamblis Helen Põldmäe, Liivi Tamm, Anne Läänesaar, Kalle Klein, Ain Alabert, Tambet Tamm ning Markus Aurelius Orav.

“Aatelistel ja eesti kultuuriloost lugupidavatel inimestel on võimalik Mustvee kiriku arhitektuurilise väljanägemise hoidmise ja parandamise toetamiseks kanda raha EELK Mustvee koguduse arveldusarvele nr 1120248754 Hansapangas. Samuti saab annetusi teha pühapäeval kontserdi ajal,” ütles muusikasündmuse initsiaator Jüri Kraft.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus