Mustvees tegutseb teatriklubi

Uus klubi valis endale presidendiks Ene Toominga, laekuri-kassiiri ülesanded jäid kultuurikeskuse töötaja Elle Palmi kanda. Presidendi hooleks jäi peamiselt välja selgitada, mida ja kus näha soovitakse, vastavalt teatrite mängukavadele kindlaks teha, kuhu ja millal sõita. Omavahelistel kokkusaamistel arutati asjad omakorda läbi.

 “Georg” andis hoo sisse

Esimene suurem ettevõtmine oligi sõit Tallinna vaatama äsja välja tulnud muusikalist etendust “Georg”. See ajendas edasi tegutsema ja otsima võimalusi näha jälle midagi uut. Jaanuaris mindigi Tallinna Linnahalli vaatama muusikali “Tuhkatriinu”. Pärast seda on kahel korral jõutud käia Rakvere teatris. Mustvees kohapeal oli ühel korral võimalik osa saada ka Salong-Teatri etendusest. Rakverre sõitmiseks andis omajagu põhjust ka uudishimu näha remondist tulnud teatrimaja. Muidugi on selle teatri etendused ka enamikule siinsetest teatrihuvilistest väga meelepärased olnud.

Järgmise ettevõtmisena soovib teatriklubi rahvas minna Jõhvi uude kontserdimajja. Praegu otsitaksegi meelepärast tükki, mida sinna koos vaatama minna ning ühtlasi on siis võimalus ka maja uudistada.

Kui alguses olid väljasõidud väiksemate gruppidega, siis praeguseks on soovijaid juba märksa rohkem. See ringkond, kes teatrietendustega seotud, ulatub 40 – 50 inimeseni.

Algus on tehtud

Mustveelaste teatriklubisse kuulub pedagooge, müüjaid, linnavalitsuse töötajaid jt, kes enamikus kuuluvad ka kultuurikeskuse taidlusringidesse. Kui senistel kooskäimistel on olnud kõne all peamiselt väljasõidud ja teatrietendused, siis uuest sügisest kavatsetakse juba ka tööplaanid paika panna, hakata korraldama teatriinimestega kohtumisi jms. “Alguses vaatasime, kuidas rahvas kaasa tuleb. Tundub, et huvi asja vastu on. Algus on tehtud, küll me edasi läheme,” lubab Elle Palm.

Igatahes maikuus on plaanis üheskoos aeg maha võtta ja hooaeg natuke pidulikumalt ära lõpetada ning ühtlasi tulevikunägemused uueks sügiseks paika seada.     

 VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus