Mustvees tänati ja tunnustati Jõgevamaa õpetajaid

Teisipäeval korraldas Jõgeva maavanem Aivar Kokk  Mustvee kultuurikeskuses Jõgevamaa õpetajatele tänuõhtu, kus tunnustati mitmetel konkurssidel silmapaistnud õpetajaid ja koole ning edukamaid täiskasvanud õppijaid.

Tänuõhtu sissejuhatuseks vaatasid pidulikule sündmusele kogunenud pedagoogid Jõgeva maavalitsuse ning gümnaasiumide ja ametikoolide õpilaste koostöös valminud 18-minutilist filmi “Hea haridus ja amet – võti tulevikku”, milles noored avaldasid arvamust oma koolide õpikeskkonna ja õpetajate kohta ning vastasid ka küsimustele, kas kavatsevad oma tuleviku siduda Jõgevamaaga. Tervituskõnega esinenud  maavanem Aivar Kokk nimetas õpetajaid “maa soolaks”, kes õigel ajal supi maitsvaks teevad.

“Olen külastanud kõiki Jõgevamaa koole ja sageli ka õppetundidest osa saanud. Nende muljete põhjal töötavad meie maakonnas tõeliselt võimekad, oma töösse pühendunud ja õpilastesse armastusega suhtuvad õpetajad,” kinnitas maavanem.

Tunnustussõnu ütles õpetajatele ka Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson. “Te teete oma tööd südamega ja jätkugu teil energiat ja vastupidavust ka edaspidiseks. Põhikoolide ja gümnaasiumide  omanikud on omavalitsused, mistõttu on hea tõdeda, et rohkem kui pool valdade ja linnade eelarverahadest on mõeldud  koolide ja lasteaedade arendamiseks,” märkis Tõnson.

Maavanem Aivar Kokk, sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja kohusetäitja Aime Meltsas ning Täiskasvanud õppija nädala koordinaator Pille Tutt andsid üle tunnustuskirjad ja meened mitmesuguseid konkursse võitnud koolide, lasteaaedade ja huvikoolide õpetajatele ning edukamatele täiskasvanud õppijatele.

“Meie koolides sünnib õpetajate juhendamisel iga päev väga palju ilusat ning ilu luues pööratakse rohkesti tähelepanu ka isamaalisele kasvatusele,” ütles Torma vallavanem Riina Kull, kes hindamiskomisjoni eestvedajana tunnustas konkursi  “Kaunis kool” tänavusi võitjaid.

Õpetajate tänuõhtut juhtis Ivar Vinkmann, isetegevuskavaga esinesid Mustvee Gümnaasiumide noored ning suupisteid valmistasid ja pakkusid Põltsamaa Ametikooli kokanduse eriala neiud ja noormehed kutseõpetaja Anneli Petersoni juhendamisel. Üllatuskingituseks maavalitsuse poolt oli koosolijatele Vana Baskini Teatri etendus “Viimane sigar”.

“Õpetajate missioon on laste ja noorte väärtushinnangute kujundamine. Hariduspõllu kündjad väärivad tunnustamist ja mul on hea meel, et selle tänuväärse töö tegijatele lugupidamise avaldamiseks just meie linn valiti, ” ütles Mustvee linnapea Mati Kepp.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus