Mustvees taas umbusaldamine

Kolmapäevasel Mustvee volikogu istungil anti üle umbusaldusavaldus sotsiaalkomisjoni esimehele Ljudmilla Smirnovale, millele olid alla kirjutanud pärast vallavanema umbusaldamise katset  alles jäänud 12 koalitsiooni liiget.

„Mina ei taha seda nimetada umbusaldamiseks, mind see sõna muserdab, räägime tagasikutsumisest,“ ütles Mustvee vallavolikogu esimees Aivar Saarela. „Tahan teha kõik, et umbusaldamise komme lõpeks. Peale vallale mainekahju tekitamise takistab see vallajuhtide puhul veel olulisel määral valla arengut, sest kogu aur läheb uue koalitsiooni moodustamisele. Avinurmes oli meil küll eriarvamusi, aga ei ühtegi umbusaldamist. Nagu kohaliku omavalitsuse seadus ette näeb, tuleb see võtta päevakorda järgmisel istungil, mille leppisime kokku 30. oktoobriks,“ rääkis Vooremaale Aivar Saarela.

 „Koalitsioon kaotas usalduse Ljudmilla Smirnova vastu. Väärinfo jagamine vallavanemale umbusalduse esitamise ajal eksitas valla elanikke ja kahjustas valla mainet. Avaldusele kirjutas alla kogu opositsioon, mis nüüd koosneb neljast sotsiaaldemokraadist, neljast reformierakondlasest ja neljast valimisliidu nimekirjas volikokku pääsenust. Nüüd Keskerakond enam koalitsiooni ei kuulu, endiselt on opositsioonis sotsiaaldemokraatide nimekirjas volikokku saanud Urmas Tross. Asjad said nüüd ikkagi selgemaks ja loodetavasti selliseid olukordi rohkem ei tule,“ selgitas olukorda Mustvee valla arengu- ja eelarvekomisjoni esimees Hannes Soosaar.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus