Mustvees sõideti jäärada

 Arvestust peeti seitsmes võistlusklassis. Alustasid noored, neile järgnes naisteklass, siis tagaveolistel masinatel sõitjad, esiveolised, neljarattaveolised, 2WD piikrehvidega (ehk spetsiaalsete jäänaastudega rehvidega) ja kõige lõpuks 4WD piikrehvidega masinad.

Järgnevalt siis iga võistlusklassi 3 paremat.

Noored: 1. Sander Tamm, 2. Kaupo Liiv, 3. Martin Reilent. Naised: 1.  Tiina Urm, 2. Inger Tuur, 3. Erika Teffo. 2WD tagaveolised: 1. Kaido Kruus, 2. Urmas Ploom, 3. Kristo Kruus. 2WD esiveolised: 1. Meelis Liivrand, 3. Ego Veevel, 3. Kaido Tamm. 4 WD tänavarehvid: 1. Ain Kastan, 2. Kuldar Müür, 3. Jan Opikov. 2WD piik: 1. Marko Pärn, 2. Toomas Kallasmaa, 3. Madis Uibo. 4WD piik: 1. Ain Kastan, 2. Eve Viilu, 3. Inger Tuur.

Tore on tõdeda, et jäärajavõistluste populaarsus on Eestis aasta aastalt kasvanud ja kõikidel suurematel võistlustel käib võistlejad koos üle Eesti. Ei olnud erand ka meie korraldatud Mustvee võistlus, kus tõsiseid tegijaid ja vanu sõitjaid palju kohal oli. Kurb, et täiskasvanute hulgas kohalikke osavõtjaid vähe oli. See-eest oli aga noorte sõitjate ridades palju Mustvee poisse ja tüdrukuid. Loodame, et nad jätkavad samas vaimus ja varsti saame uhkust tunda nende saavutuste üle teistelgi võistlustel.

Jäärajasõiduvõistlusi on Mustvees peetud igal aastal, kui Peipsil jää seda võimaldanud on. Sel aastal on tänu headele ilmastikuoludele saadud korraldada koguni kahed võistlused. Esimesel, 11. veebruaril toimunud võistlusel hakkas ülisuur osavõtjate (208) ja pealtvaatajate arv võistluste kulgu juba segamagi, viimasel võistlusel oli võistlejate arv piiratud ja kõik sujus suurepäraselt.

Suur tänu kõikidele toetajatele, tänu kellele said võistlused toimuda! Eriti tänulikud on korraldajad Voore külalistemajale, kes pani mõlemaks võistluseks välja korralikud auhinnad ja pakkus maitsvaid roogasid kõikidele, kel rajal või raja kõrval nälg peale tuli. Tänu ka Janek Romanovit?ile, Margus Pärlinile, Andi Eiserile, Agor Advelkile, Anu Advelkile, Maris Eiserile, Tiit Pajule, Sergei Kallastele, Riin Tammele, Eno Välile, Tiit Varele, Kairit Pajulale, Heiko Taimele, Vaiko Simsonile, Heldur Paasile ja Merit Truusile, kes võtsid vaevaks kahel mõnusal talvisel laupäeval võistluste korraldamisel appi tulla!

Ootame kõiki võistlejaid ka kõigile järgmistele võistlustele. Infot nende kohta jagame aadressil www.pidupealinnas.ee.

ANDRUS EISER

blog comments powered by Disqus