Mustvees sõideti jäärada

Vaatamata ilmataadi tempudele ja varajasele kevadele, võtsid korraldajad südame rindu ja lükkasid raja Peipsi peale sisse. Päev enne võistlust oli selge, et osavõtt tuleb rohkearvuline ja jää on piisavalt paks. Segavaks teguriks oli ainult jää peale kogunenud vesi, kuid motosport on karmide meeste ala ja sellised mehed tühipalja vee peale põnnama ei löö.

Võistelda sai mitmes erinevas klassis. Esmakordselt olid oodatud ka ATVdel sõitjad, keda registreeriti 12. Starti tuli neid erinevail põhjustel siiski vaid viis. Väga suurt elevust tekitas pealtvaatajate seas mini-ATVga sõitnud Avinurme mees Kaido Kuusk, kelle masinast vesisematel rajalõikudel vist küll ainult leistangid välja paistsid. Kuna võistlejad olid esimese vooru läbimise järel juba läbimärjad, otsustasime, et ATVde klass sõidab kohe ära ka teise vooru, et mehed saaksid pärast seda kuivad riided selga ja autasustamisele. Kahe sõidu kokkuvõttes näitas paremat aega ja seega võitis esikoha Helar Raudberg, teiseks tuli stabiilse sõiduga Virgo Baumann ja kolmanda koha saavutas Steven Baumann. Pealtvaatajatele oli ATVde võistlus kindlasti väga nauditav.

Noorteklassi oli juhendi järgi lubatud registreerida 15 võistlejat ja need kohad said kõik täidetud. Esikoha sai noorte seas Robert Luts, kes võitis mõlema vooru sõidud. Noore poisi sõidu kohta võib öelda niipalju, et oma aegadega oleks ta meeste seas olnud esimese kaheksa hulgas. Teiseks tuli noorteklassis Martin Reilent ja kolmandaks Raiko Pakkas.

Sapakad ruulisid

Naisteklassis oli registreeritud kümme osavõtjat, võistlema jõudis neist viis. Üks favoriite oli Inger Tuur, aga paraku puges vesi tema võistlusauto süütesüsteemi ja auto keeldus töötamast. Kindla võidu võttis teisi ligemale poole minutiga edestanud Tiina Luts. Teise koha saavutas Tiina Tuur ja kolmanda Reili Tooming. Naisteklassi auhinnad ? ilusalongi kinkekaardid ? olid välja pannud Torma Linnusepaganad, lõunasöögi kahele kinkis Sinu Pubi ja muud naistele vajalikku kraami Nivea.

Tagasillaveoliste 2WD klassis startis 14 võistlejat. Siin pakkusid publikule vahvat vaatemängu kaks jäärajaralliks kohandatud vana Zaporo?etsit. Nende omanikud sõitsid välja väga head ajad ja näitasid ka nauditavat stiili. Esimese koha saavutas Kristo Kruus, teiseks tuli Indrek Reisenbuk, kes ka ise jäärajasõidu läbiviimist toetas, ja kolmandale kohale platseerus Andrus Tooming. Auhindadega toetasid seda klassi külalistemaja Peipsi Lained ja Eestimaa Rahvaliit.

2WD esiveoliste klass oli kõige rohkearvulisem: startis 30 võistlejat. Rajal lainetanud vee tõttu pidi neli neist võistluse katkestama. Väga tihedas konkurentsis hõivasid esikolmikukohad Argo Must (I), Meelis Liibran (II) ja Heiki Luts (III).

Meestega võidu

Head vaatemängu pakkus pealtvaatajatele 2WD piigiklass ehk siis vabaklass. Starti asus 12 osavõtjat. Erinevalt teistest klassidest sõideti siin kolm vooru, millest arvesse läksid kaks paremat. Kindla võidu noppis autospordi ringkonnas tuntud Jaan Kollo Honda Civicuga, võites kolmest voorust kaks. Südika sõidu tegi meestega võisteldes oma auto hästi käima saanud Inger Tuur ja tasuks tuli teine koht. Kolmanda koha sõitis vaatamata lipu mahaajamise eest saadud kümnele trahvisekundile välja Erkki Jürgenson. Piigiklassi peaauhinna ? suure prügikasti ? oli välja pannud OÜ Birger. Teistele kohtadele panid välja auhinnad Kurista Saeveski, OÜ Ranman Grupp ja EhitusGamma Jõgevalt.

Korraldajatel oli enne võistlust, ausalt öeldes, väike hirm naha vahel. Aga pärast tulid paljud võistlejad ja pealtvaatajad hoopis õlale patsutama ja ütlema, et võistlus meeldis. Sõitjad said ekstreemtingimustes võisteldes proovile panna nii oma kui ka masina võimed. Kellel kodutöö tegemata, sellel jäi auto raja äärde, kellel aga süütesüsteemid vee vastu kaitstud, see ka ralli lõpetas.

Lõpetuseks võib öelda, et oli üks tore mootorispordi päev Mustvees, mis andis korraldajatele naljaga pooleks öeldes ka sõiduautode veeralli korraldamise kogemuse. Korraldajate poolt tahaks tänada veel MTÜd Peipsi Piirkonna Arenduskoda, OÜd Altman ja Jõgevamaa Fookust, kes aitasid meil välja panna ilusad karikad, samuti ajalehte Vooremaa, Mustvee linnavalitsust ning kõiki võistlejaid, pealtvaatajaid ja teisi toetajaid. Loodame, et kohtume teiega uuesti järgmisel aastal jääl või juba suvel romurallil.

TAAVI PIRK

blog comments powered by Disqus