Mustvees selgusid Laulukarussellile pääsejad

Möödunud pühapäeval Mustvee kultuurikeskuses toimunud Jõgevamaa laste lauluvõistlusel Laste Laulurõõm 2018 selgitati arvuka publiku kaasaelamisel ja väärika žürii eestvedamisel välja kolme vanuserühma edukamad laulupoisid ja -tüdrukud. Parimad nendest esindavad Jõgevamaad tuleval aastal telelauluvõistlusel „Laulukarussell.”


Kontserdi avas päeva juht, noor muusik Artur Aunap, kes oli korraldajatele silma hakanud ansambli „Tuustar” kontserdist Mustvees. Päev varem Jõgevamaa aasta emaks kuulutatud Põltsamaa muusikaõpetaja Meeli Nõmme juhendamisel ja saatel laulsid kolm last. „Sellisel konkursil on oluline, et esinejad solistina välja veaksid, et heliseks hääl, etteaste oleks ilmekas. Minu arvates on aga kõige olulisem laulu mõtte edasiandmine,” rääkis Meeli Nõmme.

Tema õpilastest oma vanuserühmas esikoha saavutanud Pent Matti Mets tunnistas, et pidi laulu hoolega harjutama. „Olen lauluhuvi kaasa saanud kodust, meil laulab kogu pere. Televisiooni Laulukarusselli saates sooviksin esitada Ott Leplandi kuulsaks lauldud laulu „Kuula”.”

„Kontserdil kõlanud muusika läks väga hinge,” ütles Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus, kes hoidis pöialt sama kooli õpilasele Julius Võsarile. Julius laulis „Vanaisa rocki” ja mängis ukulelet.

Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumi muusikaõpetaja Luule Toome sõnul on tema juhendamisel esinenud Kertu Kull kodust, kus kogu pere laulda armastab. „Konkursil on väga tugev tase. Minu arvates laulis  Kertu väga hästi,” kinnitas õpetaja.

„Minu juhendamisel esines Kristel Paju. Tal läks hästi. Sellisel võistlusel on tähtis, et laps end laval hästi tunneks,”  lausus Torma põhikooli muusikaõpetaja Vairi Niinep.

„Ma olen ka ise lapsena televisioonis laulnud. Saate pealkiri oli siis „Laulujütsid”,” meenutas muusikapedagoog ja koorijuht Merle Nisu. Tema juhendamisel esinesid Laulurõõmul kolm last Pajusi piirkonnast.

Žürii liige, koorijuht Marlene Leopard märkis, et hindamisel vaadati sedagi, kuidas laps laulu välja kannab ja kuidas laul temale sobib.

„Küllap  saavad tunnustuse pälvinud hea vokaaliga lapsed hästi hakkama ka telekaamerate ees,” avaldas arvamust Tartus tegutseva laulustuudio Külliki Lauluaed omanik Külliki Levin, kes ka ise laule kirjutab.

Žüriisse kuulunud muusikapedagoog Marge Loik kiitis laste ja nende juhendajate isikupärast lauluvalikut.

„Ka neli aastat tagasi toimus Laulukarusselli maakondlik lõppvoor Mustvees. Tänavu pakkusime taas oma maja selleks välja ja on hea meel, et ettepanek vastu võeti,”  ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina.

„Korraldajad, lapsed, juhendajad, publik tegid sellest pühapäevasest kontserdist tõeliselt südantliigutava ja muusikaliselt heal tasemel sündmuse,” kinnitas maakonna kultuuritöö korralduse koordinaator Tiina Tegelmann.

Laste Laulurõõm 2018 parimad (võitjad pääsevad telesaatesse Laulukarussell)

3-7aastased:

I Johannes Karro (Mustvee vald)

II Sidelle Miljand  (Põltsamaa vald)

III Tuuli Tooming (Jõgeva vald)

8-10aastased:

I koht Jaanika Vaht (Jõgeva vald)

II Sandra Eliise Rump (Põltsamaa vald)

III Stella Jürgenstein (Mustvee vald)

11-13aastased

I Pent Matti Mets (Põltsamaa vald)

II Marta Saariste (Jõgeva vald)

III Karol Kattel (Mustvee vald)

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus