Mustvees saab vaadata näitust rahvajuttudest

Mustvee raamatukogus avatud näitusel „Rahvajutuaasta 2020“ tutvustakse muinasjuturaamatuid, eri teemadel loodud pajatusi, nende saamislugusid ning samuti ajaloohõngulisi esemeid.


Mustvee raamatukogu direktori Anu Otsa sõnul ajendas näitust korraldama tänavune aasta, mis on kuulutatud rahvajutuaastaks. „Raamatukogusse sisenedes hakkab lugejatele silma kell, millel numbriteks tekstid rahvajuttudega. Sellise loomingulise kella oleme meisterdanud kolmandat aastat.
Näitusel on lugemiseks rohkesti rahvajutte, millest mõnigi on seotud paikonnaga. Ühest legendist selgub, kuidas Peipsi järv endale nime sai. Inspireerituna rotiaastast on pandud lugemiseks luuletus rotist,“ ütles Ots.
„Minule meeldivad muinasjutud loomadest. Iseäranis vahvad on kassilood, mille vastu huvi tekkimisel on süüdi ka meie raamatukogukass Hurmur,“ märkis laenutusosakonna raamatukoguhoidja Veronika Obuhova.
Lasteosakonna raamatukoguhoidja Kristi Puki sõnul kavatseb Mustvee raamatukogu korraldada rahvajuttude ettelugemisi paikkonna lasteaedades ja koolides.
„Meie näituse eesmärk on tekitada huvi rahvajuttude vastu eri põlvkonna inimestes. Ja ehk hakatakse väljapaneku mõjul ka peredes ühiselt rahvajutte lugema,“ lausus Ots, kes on toonud kodusest kollektsioonist näitusele vanaaegse kirjutuslaua, millel vaatamiseks rahvajuttudeteemaline kirjandus, samuti tindipoti ja sulepea.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus