Mustvees peeti uusaastapidu

Mustvee eripäraks on läbi aegade olnud kahed uusaasta- ja jaanipeod, kus ikka sõbralikult osalevad nii eesti kui vene rahvuse esindajad. Laupäeval peetigi kultuurikeskuses uusaastapidu, ehkki tegelikult algas uus aasta vana kalendri järgi nädal varem. Siis aga võeti uut aastat vastu kodudes omakeskis. Laupäeval oli Mustveesse tulnud rahvast ka Tallinnast, Kohtla-Järvelt ja mujaltki. Soovijaid oli isegi rohkem, kui saalis laudade taga kohti jätkus.

Ilusa 40-minutilise lauludest ja tantsudest koostatud kavaga esinesid kultuurikeskuse tantsustuudio lapsed. Siis tuli kohale Ded Moroz, kes küll enam pakki kellelegi ei toonud, soovis aga kõigile uueks aastaks õnne, tervist ja edu. Uut aastat tervitati saalis ka väikese ilutulestikuga. Tantsu löödi Kohtla-Järve ansambli Jolly saatel veel pärast südaöödki. Kui aga ansambel lõpetas, jätkati diskoga.

Järgmine suurem ja rahvarohkem ettevõtmine on Mustvee kultuurikeskuses ees ootamas 26. jaanuaril, mil peetakse neljandat aastat järjest noorte tantsufestivali. Osalejaid on juba praegu registreeritud Ida-Virumaalt, Tartust, Lohusuust, Jõhvist, Tormast, Tabiverest, Rajalt ja mujalt.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus