Mustvees peetakse täna linnapäeva

Täna hommikust öötundideni kestvat Mustvee linnapäeva sisustavad erinevate kultuurikildude loomingut tutvustav festival Peipsi folk, käsitöölaat omavalmistatud suupistete ja tarbekaupadega. Kaasa saab elada ralliautode demonstratsioonile ja spordivõistlustele. Päeva lõpetab öine kontsert tuntud artistide Anne Veski ja Tanel Padari esinemise ja ilutulestikuga.


Linnapäeva ühe korraldaja, Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina sõnul juhatab päeva sisse kõikide Mustvee kirikute üheaegne kellahelin. Mustvee uue sadamahoone rõdul mängib Avinurme puhkpilliorkester.

“Festivali Peipsi folk korraldamisel peeti silmas Mustveed kui Eesti ja Vene kogukonda ühendavat paika. Rahvusvahelist hõngu toob festivalile rahvamuusikaansambel “Istoki” Petserist. Kontaktid kultuurikollektiiviga said alguse Mustvee delegatsiooni külaskäigul Pihkva oblastissse. Ettepaneku “Istoki” Mustvee linna päevale kutsumiseks tegi linnavalitsuse liige Pavel Kostromin. Külaliskollektiivi saabumist ja etteastet toetab Eesti, Läti Vene koostööprogramm,” rääkis Mustvee kultuurikeskuse kunstiline juht Valentina Jazõkova. “Ansambel “Istoki” esitab rahvalaule. Muusikainstrumentidena on neil kaasas ka rütmipillid,” ütles ta. 

Folgimelu kostab kogu linnas

“Ida-Virumaalt tuleb esinema vene rahvalaule esitav ansambel, samuti ansambel Iisakust, kelle repertuaaris regilaulud. Tantsivad noorte segarühm Viljandimaalt Karksi vallast ning Torma naisrühm ja kapell. Folkloorihõngulist muusikat esitab festivalil ka kreeka muusikat viljelev  ansambel Zorbas. Johannes Haav mängib akordionil nii möödaniku kui ka nüüdisaja heliloojate loomingut,” ütles Mustvee kultuurikeskuse rahvakultuurispetsialist Tiia Tarto.

“Mustveesse tullakse üsna meelsasti esinema. Küllap on põhjuseks seegi, et info meie linna kultuurisõbralikust aurast on jõudnud kaugele. Näiteks minu tuttavad kaugematest Eestimaa paikadest tunnevad pidevalt huvi Mustvees toimuvate sündmuste vastu,” märkis ta. “Peipsi folgi toimumiskohaks on kultuurikeskuse juures olev laululava. Läbi helivõimendi on aga folgimelu kosta kogu linnas,” teatas rahvakultuurispetsialist. 

Igasugust laadakaupa igale maitsele

“Mustvee linna päeval on traditsiooniliselt toimunud laat, kus müüakse mitmekülgses valikus kodumaiseid tooteid, sinki, pardiliha, pirukaid, sõõrikuid, erinevaid sorti jäätiseid. Võrumaalased on lubanud kaasa võtta kuut erinevat sorti karaskit, mida pakutakse spetsiaalsetel käsitööna valmistatud linikutel. Kalahoovis saab lisaks Peipsi kalale osta ka Võrtsjärvest püütud angerjat,” ütles laada korraldaja Elle Palm. Tema sõnul on üheks levinumaks laadakaubaks ka vanavara.

“Mustvee naiste käsitööselts korraldab loterii, kus võidab iga loos. Auhinnaks on kruusid, taldrikud, märkmikud ja teisedki omavalmistatud tarbeesemed. Loteriid korraldades kogub käsitööselts raha õmblusmasina ostmiseks,” teatasid Tiia Tarto ja Valentina Jažõkova.

“Tehnikahuvilistele peaks huvi pakkuma ralliautode demonstratsioon. Kultuurikeskuses saab külastada kaalumuuseumi ja raamatukogus tervitada kilpkonnasid ning vaadata Anu Otsa koostatud fotonäitust “Ühe silla kolm lugu”.

Mõistagi on kõik oodatud uudistama äsjavalminud moodsat silda. Õhtusel kontserdil Peipsi randa ehitatud laval alustab Eesti popkuninganna Anne Veski ning rockilained lööb möllama Tanel Padar ja ansambel The Sun. Peo lõppakordiks on ilutulestik,” ütles Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus