Mustvees on tantsubuum

Kui mullune breigifestival välja arvata, peeti tantsufestivali Mustvees esimest korda. Sellele vaatamata kujunes üritus osalejate- ja publikurohkeks. See näitab, et noorte huvi tantsukunsti vastu on suur.

“Tänu Jõhvi tantsuõpetajale Ljubov Menuhhovale, kes teist aastat ka Mustvee noori õpetamas käib, on meie linnas tekkinud suisa tantsubuum,” ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova. “Ta on suutnud lühikese ajaga äratada väga paljudes noortes tantsuhuvi, avanud nende anded ning andnud võimaluse end teostada.”

Festivali korraldamine oli aga Mustvee tantsunoortele hea võimalus ise esineda ning aimu saada, missuguseid tantsustiile ja mis tasemel mujal viljeldakse.

Omamoodi originaalsed olid kõik esinejad. Publiku suure sümpaatia pälvis Sirje Kiisi juhendatav Palamuse Gümnaasiumi tantsurühm, kes vaatamata häiretele saatemuusikas oma numbri vapralt lõpuni tantsis. Hea mulje jätsid ka Põltsamaa, Tabivere ja Kasepää tantsijad ning muidugi võõrustajad, Mustvee noored.

“Mulle meeldis kõige rohkem Mustvee rühm, samuti Tabivere tüdrukud. Aga tegelikult olid tublid kõik,” ütles üks pealtvaatajaist Maili Vooder.

Irina Koromnova lisas:

“Festivalikontsert oli särav etendus. Kõige rohkem meeldis mulle Jõhvi tantsutrupp Ljumen.”

“Olin esimest korda sellise suurürituse juhi rollis,” ütles Mustvee Vene Gümnaasiumi õpilane Veronika Ba?kirova. “Natuke pabistasin, aga üldiselt meeldis. Ja parim tantsurühm oli Mustvee oma.”

“Konferansjeena töötada oli huvitav,” kinnitas Mustvee Gümnaasiumi õpilane Marina Kilter. “Seda tööd pakkus mulle kultuurikeskuse juhataja Valentina Jazõkova ja ma ei kahetse, et pakkumise vastu võtsin.”

Raja kultuurimaja juhataja Aleksandra T?urkina avaldas arvamust, et selliseid festivale võiks edaspidigi toimuda. Temaga ühinesid paljud teised festivalil viibinud. Ka Valentina Jazõkova avaldas lootust, et festival väljub ühekordse projekti raamest ja muutub traditsiooniliseks.

“Seekordset festivaliprojekti “Teeme koos meie elu erksamaks!” toetas Eesti Kultuurkapital,” ütles Valentina Jazõkova. “Tulevikus tahaksime jõudu proovida ka rahvusvahelise tantsufestivali korraldamisega.”

FJODOR MASPANOV,
ajalehe Peipsi Rannik toimetaja

blog comments powered by Disqus