Mustvees korraldatakse puuetega inimeste perepäev

Homme toimub Mustvees maakonna puuetega inimeste perepäev. Jõgevamaa Puuetega Inimeste Koja vastse tegevjuhi Anne Veirami sõnul panid nad päevakava kokku koos eelmise tegevjuhi Anneli Kaasikuga.


Päevakava on koostatud selliselt, et seal jutuksvõetavad teemad käsitleksid puuetega inimeste igapäevaseid probleeme. Päeva avasõnad lausub Mustvee vallavanem Märt Kraft.

Veirami sõnul räägitakse viimasel ajal suhteliselt palju hingamisest. Mõnele meist võib see veidi kummalisena tunduda, aga Ly Jõe räägib puuetega inimestele sellest, kuidas õigesti hingata. Lisaks on võimalus oma muredega ka ohvriabi töötaja Rita Kaasiku poole pöörduda. Kertu Soonberg tutvustab muusikateraapia võimalusi. Mustvee apteegi proviisor Kristi Väits annab ülevaate praegusest ravimimaailmast.

MTÜ Eesti Omastehoolduse juhatuse liige Helle Lepik annab nõu puudega inimeste hooldajatele, et nemad oma igapäevaste toimingutega hakkama saaksid ja ise sealjuures liialt ära ei väsiks.

Meelt lahutavad ka Ruthi Laulustuudio esinejad ning Jõgeva haigla näiteringi liikmed Laile Sukka juhendamisel. Soovijad saavad minna tutvuma Mustvee olulisemate objektidega. „Puuetega inimestel ja nende hooldajatel on võimalus perepäeva korraldajatel nii-öelda nööbist kinni võtta ja neile oma muredest ning probleemidest või miks mitte ka rõõmudest rääkida,” rääkis Veiram.

Eelkõige loodavad korraldajad kuulda, millised on puuetega inimeste soovid maakonnas toimiva huvitegevuse osas. Järgmisel aastal toimub perepäev mõnes teises Jõgevamaa paigas, et nii oleks puuetega inimestel võimalus saada põhjalikum ülevaade kogu maakonnast.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus