Mustvees kavatsetakse avada merendusklass

Eesti Mereakadeemia ja kohaliku omavalitsuse koostöös plaanitsetakse avada Mustvees merendusklass.  

Eesti Mereakadeemia nõunike kogu esimehe Viljar Jaamu sõnul on pikaajaliste kalandustraditsioonidega Mustvee sobiv koht, kus jagada noortele  merenduse alaseid ja sellega seotud teadmisi. „Eesti on põline mereriik. Mõneti hääbunud merendushariduse traditsioonid vajaksid aga taas uuendamist ja Mustvee on selleks igati sobilik paik. Mereakadeemia on valmis hakkama linnale koostööpartneriks merendusklassi avamisel, mis oleks meie akadeemia käepikendus Peipsi piirkonnas,” ütles Jaamu.

„Ma olen pidevalt toonitanud vajadust edendada merendusharidust ka Peipsi äärsetes omavalitsustes. Koostöös mereakadeemiaga on see idee reaalseks saamas, kuid ühtlasi on selleks tarvis ka põhjalikku arengukava ja kontseptsiooni,”  märkis merendusklassi rajamise mõtte algataja, mereakadeemia nõunikekogu liige Priit Saksing.

Viljar Jaamu ja Priit Saksinguga kohtunud Mustvee linnapea Urmas Laur on arvamusel, et õppetöö merendusklassis võiks alata juba lähitulevikus.  „Kindlasti peaks merendusalane haridus olema kättesaadav nii eesti kui ka vene keelt kõnelevatele kooliõpilastele. Teema on kahtlemata köitev, mida tõestab ka vetelpäästja Kaupo Kaasiku eestvedamisel tehtav töö noortega,” ütles linnapea, kes rääkis merendusklassi avamisest ka hiljutisel Mustvee hariduselu tulevikku käsitleval mõttevahetusel.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus