Mustvees istutati mõttetalgute järel puid

Teisipäeval  peetud talgutel rajasid Mustvee pensionäride seltsingu “Sõprus” liikmed Tartu tänavale Mustvee jõe vasakule kaldale pargi.

Seltsingu “Sõprus” esinaise Aino Kolpakova sõnul istutati Mustvee  jõe vasakule kaldale  kuuski, mände,  kaski, samuti ka vahtraid ning kokku pandi kasvama üle saja puu.  Istikud muretses elupõline linnakodanik ja  kultuuritegelane  Valter  Jaanus, kellele talgupäeval ka  sünnipäevaks õnne sooviti.  Koos pensionäridega olid parki rajamas  ka Mustvee kultuurikeskuse töötajad.

“Tore on tõdeda, et Mustvee kaunimaks ja  saamiseks otsustati talgud korraldada mõttetalgutel Teeme Ära!Minu Eesti. Nüüd ongi mõtetele teod järgnenud. Linnavalitsus pakkus pargi istutamisele eelnenud võsa raiumiseks ka abi, kuid Valter Jaanus ütles, et nad saavad ise hakkama. Eakad mustveelased tulidki tööga toime, mille eest neile au ja kiitus,” ütles  linnapea Mati Kepp.

Aino Kopakova aga märkis, et seltsingu “Sõprus” liikmed on varem rajanud pargi õigeusu kiriku juurde ja jõe vasakule kaldale. “Lähiajal on meil plaanis minna ka kultuurikeskuse juures asuvat parki korrastama,” lubas ta.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus