Mustvees avatakse Peipsi teemaja

Varasemast põhjalikumalt osalevad Mustvee linnapäeval Avinurme ettevõtjad. Nende esindaja Eveli Toominga sõnul saab teoks MTÜ Peipsi Teemaja avaüritus majas Tartu maantee 26, mis ehitatud arvatavasti aastatel 1903-1907.


Avapäeval pakutakse Peipsimaa maitseid – nii magusat kui soolast, kindlasti ka teed. “Tulevikuks on meil hoonega põhjalikumad plaanid,” tunnistas Eveli Tooming.

Ta rääkis, et ettevõtlusprojekt sai alguse sagedasest möödasõitmisest ühest ilusamast ja väärikamast Mustvee majast. “Tänavu kevadel astusime juba julgema sammu ja meie sõpruskond/perekond sai selle maja omanikuks. Seame eesmärgiks taastada 20. sajandi algul härra Leibi ehitatud maja ja muuta see võimalikult avatud paigaks, kus nii kohalik kui kaugelttulnu võiks teha mõnusa peatuspausi, maitsta Peipsimaa roogasid ja kuuma teed, osta kaasa Avinurme puidumeistrite tooteid, nautida hubast aurat.”

Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja, Laidi Zalekešina sõnul leiavad asjad inimesi, st kõnetavad või inimesed leiavad asju, ikka neid, mis kõnetavad. “Igatahes on ääretult hea meel, et üks Mustvee väärikamaid hooneid on saamas uut hingamist. Aga täpsemalt saab teada, kui tulete Mustvee linna päevale, astute Peipsi teemajja sisse, maitsete Peipsimaa maitseid, ostate kaasa Avinurme Puiduaida toodangut ja räägite lahke pererahvaga nende plaanidest.”

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus