Mustvees algavad linnapäevad

Mustvee linnapäevad juhatab sisse Marko Matvere ja ansambli Väikeste Lõõtspillide Ühing reedeõhtune kontsert Mustvee Kultuurikeskuse laululaval. Laupäeval kell 10 saab Mustvee Puhkpilliorkestri saatel samas teoks ametlik avatseremoonia. Esinevad kultuurikeskuse tantsustuudio “Peipsi Täheke ” ning naisansambel Lohusuust. Mitmekesiseid kauplemisvõimalusi pakub kesklinnas toimuv suvelaat.

Veel võib osa saada veepeost, isetehtud veesõidukite rallist, minna lõbusõitudele järvele, ka puuskulptuuride meisterdamisel valmivad veeteemalised mütoloogilised kujud, näiteks skulptuurid vetevanast, mis jäävad hiljem linna kaunistama.

Veepeol Peipsi kaldal valitakse noorteklubi Alter Ego eestvedamisel 9-16aastaste tüdrukute hulgast ka Peipsi Miss. Kultuurikeskuse raamatukogu poolsesse parki sisustatakse lastelinnak batuutide, ponide, elektriautode, laste käsitöötelgi ja paljugi muu huvitavaga.

Eelkõige pensionäridele on mõeldud kultuurikeskuse saalis kell 11 toimuv tervisepäev, kus saab mõõta vererõhku ja veresuhkrut ning kohtuda Tartu arsti Heldi Ainjärvega, kes vastab küsimustele.

Linnapäevadel on huvilistele avatud Mustvee kirikud ning samuti vanausuliste muuseum. Kultuurikeskuses saab vaadata Larissa Korubova maalide ja Johannes Haava fotode näitust.

Vooremaa

blog comments powered by Disqus