Mustvees algasid Maiu Veltbachi aeroobikatreeningud

Mustvee kultuurikeskuses algasid aeroobikatreeningud, mille juhendaja, tervise- ja spordiedendaja, Maiu Veltbach pakub selles valdkonnas võimalusi mitmekülgseks liikumiseks.


Maiu Veltbachi sõnul kutsus teda Mustvee kultuurikeskusesse aeroobikatreeninguid läbi viima asutuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina. “Huvitaval kombel oli kultuurikeskuses ainuke vaba õhtu kolmapäeval, mis minule ka ainsana sobis. Treeningus osalejate arv pole piiratud. Iga kord on võimalik grupiga ühineda. Oodatud on kõik, kel soov füüsiliselt aktiivne olla. Mina olen kohal, et teile jõukohast treeningut pakkuda ja valmis treeninguid vastavalt sellele muutma ja kujundama, et soovijad ikka osaleda saaks.”

Meeldiva koormuse tunne

Veltbachi sõnul lepiti Mustvees kokku, et treening kujuneb selliseks nagu osalejad soovivad. “Praegu juhendan erinevaid treeninguid nagu aeroobika, deepWORK, bodyART ja pilatese võimlemine. Olen ühe tunni miksinud ka selliselt, et oleks natuke lusti liikumisest ja saaks ka kogu kehaga teha funktsionaalseid harjutusi. Vaatame, missugune koormus ja liikumismuster on Mustvee osalejatele kõige meelepärasem. Treeningud kestavad tunni või pisut rohkem. Vahepausi teeme joomiseks ja mattide võtmiseks.”

Maiu Veltbach püüab õpetada sammukombinatsiooni add-on meetodil. “Lisan järjest uusi samme juurde ja harjutuste õpetamisel pakun enamasti samuti erineva raskusega soorituse võimalusi. Ikka nii, et treeningust jääks meeldiva koormuse tunne, mitte veri ninast välja pingutus kehasse. Oluliseks pean ka lõpus toimuvat lõdvestust ja venitusi.”

Vajadusel, kui on tõsiseid tervisemuresid, soovitab Veltbach enne treeningule tulemist konsulteerida arstiga. “Ka treeneriga on mõistlik tervisemuredest rääkida. On asendeid või liigutusi, mis ühe või teise tervisehäda puhul ei ole toetavad. Kuid päris nii öelda ei saaks, et ühe või teise murega ei saa treeningut teha. Kõik oleneb ikka inimese tervislikust seisundist ja sooritatavast tegevusest, missugust eesmärki need täita saavad.”

Treeningriietus peaks olema selline, mis lubab liigutada. Kohe kindlasti ei pea peal olema firmamärki. Tähtis on, et inimesel endal on hea ja mugav selles riietuses liikuda. Jalanõud peaks olema pisut vetruvama tallaga, kui seda on sussid või tennised, seda selleks, et põrutuste mõju vähendada. Joogiks soovitan puhast vett või mineraalidega rikastatud pudelivett, spordijookide tarbimine on mõistlik alles suuremate koormuste juures,” lisas aeroobikatreener.

Treeningud erinevates paikades

Maiu Veltbach juhendab aeroobikatreeninguid ka Jõgeval ja Pisisaares. “Praegu on mul neljal õhtul nädalas kuus treeningut juhendada. Selles pole midagi üllatavat, olen treeninguid juhendanud oma treenerikarjääri jooksul ka Palal, Kääpal, Tormas, Põltsamaal, Palamusel, Kuremaal. Kui on huvilisi, siis vähim, mida mina teha saan, on kohale minna ja inimeste jaoks olemas olla.”

“Enamasti saan treeneritööst sellise laengu, et enne südaööd und ei tule. Üldiselt olen ma sellesse rütmi nii sisse elanud, et ilma trennita on keeruline hakkama saada, keha nõuab liigutamist. Ma vahest naljatan, et valisin treeneritöö ja ise viilida ei saa. Energiatase, millega oma elu elada, on hoopis teine, mina vähemalt jaksan ja tahan palju rohkem tegutseda ka teistes valdkondades. Ja üks oluline asi veel – kui ise aktiivne olla, siis pole aega viriseda.”

Maiu Veltbach on lõpetanud Tartu ülikooli kehakultuuri teaduskonna võimlemise erialal, praegu läbib samas magistriõpet. “Spordihuvilised naised on meie majas käinud aastaid. Olen treener Maiu Veltbachi ammu meie majja igatsenud ja mul on ääretult hea meel, et kolmapäevad mõlemale sobisid. Usun, et info mõnusast trenniõhtust levib kulutulena ja juba järgmisel kolmapäeval on osalejaid topelt,” rääkis Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina, kes ei välista ka ise aeroobikarühmaga ühinemist.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus