Mustvees algab pidu ja pillerkaar

Kolmapäeval algavad traditsioonilise Peipsi Järvefestivali ja Peipsi Folgiga Mustvees tänavuse suve rahvarohkemad sündmused. Kõrgpunkti jõuavad need laupäeval, 13. juulil Mustvee linnapäevadga, mille raames toimuvad rikkaliku kaubavalikuga laat, mitu kontserti, spordivõistlused, erinevad meelelahutused. Huvireise saab Peipsi pealinnas ja selle ümbruses teha nii maa peal, vees kui ka õhus.


 Peipsi Folgil on peaesinejateks Marko Matvere ja Peep Raun. Publiku ette astuvad ka mitu rahvakultuurikollektiivi: Mustvee vallas neidude rahvatantsurühm Peipsi Piigad, ansamblid Rodnik Mustvee kultuurikeskusest ja Nadežda Raja Vabaajakeskusest.

Neljapäeval linastub Mustvee kultuurikeskuse öökinos film „Godzilla II“. Reedesel promenaadikontserdil, mis arvult neljas, pakub muusikalisi elamusi Birgit Trio, eesotsas Birgit Sarrapiga. „Sel kontserdil on võimalus nautida looduslikult kaunist Peipsi randa.

Suve suursündmusteks valmistume hoolikalt ja oleme oma linnakese märksa nägusamaks muutnud. Lilli on haljasaladel, vaasides, amplites, järve kaldal seisvas paadis. Kaunistamiseks on oma panuse andnud Elle ja Peeter Ennok. Loodame, et Mustvee elanikud teevad pidulikeks ja rahvarohketeks sündmusteks oma koduümbruse veelgi ilusamaks,“ ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina.

„Mustvee juurtega inimesed planeerivad meie linnapäevade ajaks ka oma puhkusi, et huvitaval ja põneval ajal kunagist kodupaika külastada. Mõnedki küsivad linnapäevade lõppedes juba järgmiste toimumisaega,“ lisas ta.

Sõidud kolme sõidukiga

„Kui Peipsi Järvefestivalil on traditsiooniliselt kohal Emajõe lodi Jõmmu, siis linnapäeval tuleb huvireise tegema 80 inimest mahutav laev firmast Setoline, mis teeb järvel 45 minuti pikkusi sõite väga soodsa piletihinnaga,“ ütles Zalekešina.

„Õhusõite Mustvee kohal teeb helikopter, mille maandumisplats on sadamas. Ratsa saab sõita ponidega,“ lisas ta.

„Tänavusele linnapäevade laadale, mis avatakse kell 8, tuuakse müügile rikkalikus valikus käsitöötooteid igast Eestimaa nurgast, samuti Lätist ja Leedust. Varakult registreerisid end kauplema köögivilja- ja kalamüüjad, kes pakuvad ka rääbist, sest seda kala on tänavu küllalt palju. Toidualale järve ääres tuleb rohkesti toitlustajaid, nii et kõik saavad kõhu täis. Veel on avatud rohenäppude tänav taimede ja istikute müügiks ning vanavara tänav. Nendele laadaaladele on ka veel mõni vaba kauplemiskoht,“ ütles Peipsi pealinna laatade korraldaja Elle Palm.

Avatakse Peipsi Teemaja

Laidi Zalekešinale tuli meie vestluse ajal telefonikõne, mille lõppedes ta rõõmsalt teatas: „Sain just teada, et linnapäevadel avab uksed Peipsi Teemaja. See on väga rõõmustav uudis, mida ootasime pikisilmi.“ Avinurme Puiduait, eesotsas Eveli Toomingaga ostis paar aastat tagasi nukralt seisnud ajaloolise punastest tellistest hoone ja nüüd kavandatakse sinna põnevat kohta.

Palju atraktiivset leidub laada lastealal. „Sinna paigaldatakse batuudid, sõita saab elektriautodega,“ märkis Elle Palm.

Jalgpalliturniiri korraldavad teenekas koolijuht ja sporditegelane Jaan Rahuküla ja treenerid Ossip Skultsus ja Roman Mitt. Maanteeameti sõidumulaažidel saab õppida liiklusohtust.

Linnapäevade õhtuse kontserdi eest hoolitsevad ansamblid Justament, Reket ja Hovery Covery ning muusik Karl-Erik Taukar oma bändiga. Kesköö saabudes lastakse õhku ilutulestik ja seejärel alustab plaatide keerutamist diskor Cristo Rääbis.

„Pilet linnapäeva laadale maksab 2 eurot. Kuni seitsmeaastastele lastele on külastus tasuta. Kõigi laadapileti lunastanute vahel loositakse välja Eda Mikkeri kaunis maal. Õhtuse kontserdi ja öise meelelahutuse pileti hind on 15 eurot. Eelmüügist, mis kestab kella kolmeni, saab selle osta 10 euroga,“ teatas Laidi Zalekešina.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus