Mustveed juhib teadaolevalt Eesti vanim omavalitsusjuht

 

Käesoleva nädala kolmapäeval ja neljapäeval juhib Mustvee linnavalitsust linnapea kohusetäitja, 81-aastane Sergei Borodin, kes on teadolevalt Eesti vanim omavalitsusjuht.

Mustvee linnasekretäri Ruth Jermoškina sõnul määras Sergei Borodini linnapea kohusetäitjaks linnapea Max Kaur, kes ise viibib õppepuhkusel. Esmaspäeval ja teisipäeval oli linnapea kohusetäitjaks linnavalitsuse liige Kulno Pajula.

“Paar päeva on mõistagi väga lühike aeg millegi põhjalikuma kordasaatmiseks. Tegelen igapäevase linnajuhtimisega ja hoian oma huviorbiidis Peipsi ranna puhastustöid,” ütles Borodin, kes on ka Mustvee Kolmainsuse Ainuusuliste Koguduse kirikuvanem.

“Mustvee arengule on linnapeade äärmisel kiire vahetumine kahjulikult mõjunud. Omavalitsusjuht peaks olema ametis ikka aastaid, nagu näiteks Kasepää vallas või Maardu linnas. Nii kujuneb paikkonna stabiilsus ja inimeste turvatunne,” tõdes Borodin.

Seni Mustvee linnavolikogusse kuulunud Sergei Borodini kinnitas Mustvee linnavolikogu linnavalitsuse liikmeks seoses abilinnapea Aleksandr Apolinksky vabastamisega linnavalitsuse liikme ametikohalt. Ühtlasi kinnitati linnavalitsuse liikmeteks linnapea Max Kaur,Veera Aganitš, Kulno Pajula ja Ludmilla Smirnova.

Pärast 2005. aasta kohalike omavalitsuste valimisi kandideeris Sergei Borodin ka Mustvee linnapeaks, kuid kaotas ühe häälega Gennadi Kulkovile.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus