Mustvee Vene Gümnaasiumis avati euroinfonurk

Neljapäeval avati Mustvee Vene Gümnaasiumi alumise korruse  jalutussaalis Europe Direct Jõgeva Infokeskuse kujundatud ja teabematerjalidega sisustatud euroinfonurk.

Europe Direct Jõgeva Infokeskuse töötaja Astrid Pauluse sõnul tundsid Mustvee Vene Gümnaasiumi õpilased ja õpetajad juba mitu kuud tagasi euroinfonurga avamise vastu huvi.

“Sisustasime infonurga trükistega, mis võimaldavad saada mitmekülgset ja põhjalikku teavet Euroopa Liidust, selle  organisatsioonidest ja pakutavatest võimalustest.  Hea oli vaadata, et noored hakkasid teemakohast kirjandust kiiresti lehitsema,” lisas ta.

“Euroinfonurk avardab õpilaste silmaringi. Siit saadakse teavet, mis aitab tulevikus Eestis paremini toime tulla ning tutvutakse ka õppimis- ja töötamisvõimalustega välisriikides,” ütles gümnaasiumi  direktor Jaan Rahuküla.

“Meie  infopunkti on oodatud külastama ka teised Mustvee ja selle ümbruse elanikud. Europe Direct Jõgeva Infopunkti töötajad Astrid Paulus ja Vahur Kukk teevad vajalikku tööd selle nimel, et Euroopa Liiduga seotud teave jõuaks paljudesse  Jõgevamaa paikadesse ja ka meie maakonnas elava vene kogukonnani,” märkis koolijuht.

Euroteabe olulisust  toonitas ka infopunkti avamisel osalenud Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

“Mustvees plaanitakse koostöös Eesti Mereakadeemiaga avada merendusklass. Ka selle klassi tulevased õppurid vajavad Euroopa Liiduga seotud teavet,” toonitas Mustvee linnapea Urmas Laur.

Vahur Kukk viis gümnaasiumiklasside õpilastele läbi ka Euroopa Liidu teemalise ühiskonnaõpetuse tunni ja mälumängu.

Muu hulgas mängis ta suupillil muusikapala, milles vastajad tundsid ära Ludvig van Beethoeni “Oodi rõõmule”, mis on tuntud ka kui Euroopa hümn. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus