Mustvee vallavolikogu juhib Ülle Rosin

Kolmapäeval toimunud Mustvee vallavolikogu istungil valiti Mustvee vallavolikogu esimeheks valimisliidu Uus Laine esindaja ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna liige Ülle Rosin, kes on seni olnud vallavolikogu aseesimees ja viimastel kuudel esimehe kohusetäitja.


Vajadus Mustvee vallavolikogule esimees valida tekkis põhjusel, et eelmine esimees Aivar Saarela lahkus mõned kuud tagasi ametist seoses isapuhkusele jäämisega. Vallavolikogu esimehe kandidaate oli kaks. Sotsisaaldemokraatliku fraktsiooni liige Hannes Soossaar esitas vallavolikogu esimehe kandidaadiks Ülle Rosina (pildil) ja saadik Sergei Uleksin Keskerakonna fraktsioonist Marianne Kivimurd-Tarelkina.
„Volikogus on kõige olulisem koostöö. Valimisliidu Uus Laine esindajad leppisid kokku koalitsiooni loomises Sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna fraktsiooniga. Pidasime läbirääkimisi ka Keskerakonna fraktsiooniga, kuid need ei viinud seekord tulemusteni,” ütles Ülle Rosin Vooremaale.
„Koroonapandeemiast tingitud eriolukord on lõppenud, kuid mitu sel ajal kehtestatud käitumisreeglit kehtib praegugi. Elada tuleb kokkuhoiurežiimil ja vastavalt sellele üle vaadata valla eelarve. Oluline on lõpetada alustatud projektid, näiteks see, mis on seotud veevärgi- ja kanalisatsioonitöödega,” lisas Rosin.
Et Ülle Rosin on EKRE liige, sai temalt küsitud arvamust koostöö kohta sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonnaga, sest ideoloogiliselt on erakonnad üsna vastandlikud. Rosina sõnul on kohalikus omavalitsuses paikkonna elanike huvides kõige olulisem tegeleda kohalike teemadega.
Marianne Kivimurd-Tarelkina märkis maakonnalehele, et kui ta osutub volikogu esimeheks valituks, kuulab ta ära kõigi volikogus esindatud poliitiliste ühenduste ettepanekud ja peab nendega läbirääkimisi.
Salajasel hääletamisel valiti Mustvee vallavolikogu esimeheks 11 poolthäälega Ülle Rosin. Marianne Kivimurd-Tarelkinat toetas kümme volikogu liiget.
Mustvee vallavolikogu arengu- ja eelarvekomisjoni esimeheks valiti taas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Hannes Soosaar. Ta sai sama komisjoni etteosa ka Mustvee vallavolikogu tegevuse alguses, kuid vahepeal oli komisjoni juhtimisest eemal. Arengu- ja eelarvekomisjoni aseesimeheks sai Sergei Uleksin.
„Arengu-ja eelarvekomisjoni juhtimine nõuab põhjalikkust ja pühendumist. Otsuste tegemisele peab eelnema arutelu ja analüüs,” ütles Soosaar.
Mustvee vallavanema kohusetäitjaks kinnitas vallavolikogu abivallavanem Koit Prantsi. Abivallavanem asendab vallavanemat ka Mustvee valla põhimääruse põhjal.
Vallavanema valimine on päevakorras juunis toimuval Mustvee vallavolikogu istungil. Senine vallavanem Märt Kraft lahkus ametist 12. mail.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus