Mustvee vallavanemaks valiti Märt Kraft

Eile pärastlõunal toimunud Mustvee vallavolikogu 21. istungil valiti 13 poolthäälega uueks vallavanemaks 52-aastane Märt Kraft, hiljutine kaitseministeeriumi riigi julgeoleku volitatud esindaja. Vastaskandidaat, Aivar Lainjärv Vinni vallavalitsusest, sai hääletusel seitse häält.


„Tänan usalduse eest,” ütles Kraft oma tänukõne sissejuhatuses volikogule esinedes. „Väga suur au on pöörduda tagasi oma juurte juurde.” Nimelt on uus vallavanem nii ema- kui ka isapoolsete vanavanemate kaudu pärit tänasest Mustvee vallast. „Ema juured on Avinurmes, isal Kasepääl. Seepärast olen Mustveega seotud olnud väikesest peale ja tänu sellele otsustasin ka vallavanemaks kandideerida,” selgitas Kraft.

Ajalehele Vooremaa kinnitas vastvalitud vallavanem, et kõige olulisem on Mustvee valda tervikuna arendada ja kujundada sellest tõeline Peipsi piirkonna keskus. „Kus on hea elada ja kuhu on hea tulla.”

Konkurss osutus edukaks

Pärast endisele vallavanemale Jüri Morozovile jaanuaris umbusalduse avaldamist kuulutas Mustvee vallvalitsus välja vallavanema konkursi. Saabus üheksa sooviavaldust, millest viieliikmeline komisjon valis välja kuus kandidaati, kes vastasid esitatud nõuetele. Need kandidaadid kutsuti ka komisjoni ette vestlusele.

Esmaspäeval toimunud komisjoni koosolekul otsustati kuuest valida välja kaks tugevamat kandidaati: Märt Kraft ja Aivar Lainjärv. Nemad kutsuti ka eile volikogu ette.

Esimesena sai võimaluse enda tutvustamiseks volikogu ees praegu Vinni vallavalitsuses teede ja ühistranspordi nõunikuna töötav Lainjärv. „Kuna minu juured on pärit siit samast, Ulvilt, lihtsustas see minu otsust vallavanemaks kandideerida. Külastan praegugi kaks korda nädalas siin elavat ema.”

Lainjärv on lõpetanud Ulvi 8klassilise kooli, Avinurme keskkooli ja Tehnikaülikooli. Mustvee valla kesksete teemadena nimetas ta koostööd kahe kogukonna vahel, haridusküsimusi ning erinevatest omavalitsustest tekkinud uue valla ühtseks tervikuks kujundamist.

„Olen töötanud ka Sõmera vallavolikogu esimehena ja omavalitsustes mitmes erinevas ametites. Seepärast on kohaliku omavalitsuse temaatika mulle tuttav ja kuna tuttav tegi mulle ettepaneku konkursil osaleda, langetasin pärast kaalumist positiivse otsuse,” põhjendas Lainjärv.

Volikogu liikmed esitasid kandidaadile kaks küsimust, millal saab mees tööle asuda ja millised on tema seosed poliitika ja äriühingutega. Samad küsimused ootasid ka teisena volikogu ette astunud Krafti.

Töötanud 17 ministri alluvuses

„Poliitiliselt ei kuulu ühtegi parteisse ja pole ka kuulunud. Kuna olen töötanud 17 erineva ministri alluvuses, siis poleks ma suutnud ka nii sageli erakondi vahetada,” vastas Tartus sündinud ja Sauel elav Kraft.

Tallinna 7. Keskkooli ja TPI majandusteaduskonna lõpetanud Kraft töötas taasiseseisvunud Eestis algul erasektoris, kuni läks riigisektorisse. Kõigepealt töötas Kraft kaitseministeeriumi logistika asekantslerina ja alates 1999. aastast siseministeeriumi kantslerina.

Kuni 2011. aasta märtsist asus Kraft tööle kaitseministeeriumis riigi julgeoleku volitatud esindaja (National Security Authority, NSA) ametikohal.

„Paar viimast aastat olen tegev olnud ettevõtluses,” ütles Kraft. „Arvan, et vallavanemana on kõige tähtsam aidata kaasa Mustvee kujundamisel Peipsi piirkonna keskuseks. Siia on vaja tuua rohkem investeeringuid, et siin oleks parem elada kohalikel inimestel ja siia tahaksid sõita külalised. Selles suunas on viimastel aastatel palju tehtud, kuid palju on veel teha.”

Rikkaliku kogemuste pagasiga Kraft kinnitas volikogu liikme küsimusele, et võib ametisse asuda alates 26. märtsist.

Seejärel algas salajane hääletus, mille eel taandas end hääletuselt Urmas Tross. „Kuna olin üks konkursil osalenud kandidaat ja sain alles eile teada, et ma väljavalitute hulka ei mahtunud, siis ei oska ma ka kummagi kandidaadi poolt hääletada,” selgitas ta oma loobumist.

Nii lasti valimiskasti 20 sedelit ja valimiskomisjoni esimees Reili Tooming tegi teatavaks valimistulemuse: „Märt Kraft 13 ja Aivar Lainjärv 7 häält”.

Mustvee vald oli saanud oma teise vallavanema, keda esimesena õnnitles volikogu esimees Aivar Saarela. Vallavanem Kraft asub tööle 26. märtsist kuupalgaga 3000 eurot, mille volikogu üksmeelselt kinnitas.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus