Mustvee vallavanem Jüri Morozov sai umbusalduse 

Eelmisel aastal toimunud Mustvee vallavolikogu viimasel istungil algatasid kuus vallavolikogu liiget Ljudmilla Smirnova, Anatoli Bõstrov, Urmas Tross, Sergei Uleksin, Aivar Altmäe ja Marianne Kivimurd-Tarelkina umbusalduse Mustvee vallavanema Jüri Morozovi vastu. Omavalitsusjuhile heidetakse ette valla kõrvalejäämist erinevatest projektidest ning puudusi mitmes valdkonnas.


Istungil luges umbusalduse ette Keskerakonda kuuluv volikogu liige Marianne Kivimurd-Tarelkina. Ta märkis, et vallavanem on ainuisikuliselt võtnud vastu otsuse, et Mustvee vald ei vii ellu piirkonnale olulisi projekte, samuti on puudusi haridusvaldkonnas ja teenuskeskuste töös.

Umbusaldusele allakirjutanutest esindavad Mustvee vallavolikogus ka Keskerakonda Aivar Altmäe, Ljudmilla Smirnova, Tarmo Tomson ja Sergei Uleksin. Tomson ja Altmäe valiti volikogusse valmisliidu Uus Laine nimekirjas, kuid nüüdseks on nad astunud Keskerakonda.

Samuti keskerakondlane, Jõhvi abivallavanem ja Mustvee vallavolikogu liige Max Kaur pole oma allkirja umbusaldusele praeguseks andnud. „Umbusalduse hääletamisel lähtun aga Keskerakonna fraktsiooni otsustest,” märkis ta.

Vallavanem Jüri Morozov kommenteeris Vooremaale põhjusi, mida tuuakse välja esitatud umbusalduses. „Tammispää-Kalmaküla kergtee ehitamise projekt ei olnud ühinemislepingus investeeringuobjektina kirjas ja endine Lohusuu vallavanem Tarmo Tomson ei teinud volikogule ettepanekut see objekt investeeringute kavva lisada. Est-Rus piiriülese koostööprojektidest üks ei saanud rahastust ja teise projekti, Avinurme vabatahtliku päästeüksuse ehitamise ettevalmistamisel selgus, et projekti maksumus on liiga suur, et seda valmis ehitada Est-Rus projekti toel ning seetõttu pidime loobuma projekti esitamisest,“ ütles ta.

„Teenuskeskused töötavad, majandusvaldkonna reformi lõpule viimise ettevalmistamine käib, analüüsid on olemas, haridusvaldkonnas toimuvad planeeritud ümberkorraldused. Voore koolis valmisid ruumid lasteaiale, Mustvee kool ja Peipsi gümnaasium on viidud ühtse juhtimise alla, Mustvee ja Tiheda lasteaed on ümber korraldatud,“ märkis Morozov.

Tema arvates on opositsioon ilmselt valinud taktika, et iga kolme kuu tagant tehakse umbusaldusavaldus, et vaadata, kaua vallavanem vastu peab. „Kas sellest kõigest ka Mustvee valla inimestele midagi kasu on, ei tea. Mul on hea meel, et oleme aasta jooksul saanud lahti Mustvee linnavalitsuse tekitatud võlgadest ja saanud sisse hea töörütmi,” märkis omavalitsusjuht.

Mustvee vallavolikogu menetleb vallavanem Jüri Morozovi vastu algatatud umbusaldusavaldust kavakohaselt 30. jaanuari istungil. Morozovi vastu esitati umbusaldus ka 2018. aasta augustis. Septembris võtsid umbusaldajad aga avalduse tagasi.Mustvee vallavolikogus on praegu koostööpartnerid Sotsiaaldemokraatlik erakond, Reformierakond ja valimisliit Uus Laine.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus