Mustvee vallal mustad päevad liikluses

Liiklusohutus sõltub ennekõike liiklejast, kuid eks oma osa on ka välistel jõududel ja saatusel. Mustvee vallas toimus kuumal nädalavahetusel koguni kaks õnnetust, millest üks päädis hukkunuga, teises kannatanuid õnneks polnud.


Mustvee valda tabas lisaks kuumarekordile ka raskete avariide laine – alustuseks süttis laupäeval poole üheksa ajal õhtul Mustvee vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 85. kilomeetril Ruskavere küla lähistel põlema reisibuss, millest kõik reisijad küll omal jalal ja jõul välja said. Efektseid ja maailma lõppu või mõnd sõjalist kriisikollet meenutavaid pilte leekides transpordivahendist jõudis ka internetiavarustesse.

Kuulda on kahtlusi, et buss ise olla olnud pikemat aega müügis, lisaks polnud ta ka kõige värskem. Õhtuleht pakkus ühe oletusena, et probleemiks võis saada elektrisüsteem, mida koormab üha täiustuv elektroonika, mis on suunatud nii bussijuhile kui reisijatele.

Tuli sai alguse mootorist

Päästeamet sellistele kuuldustele kinnitust ei anna ja sõnab, et tuli puhkes mootoris  ja levis sealt edasi salongi. Päästeametist öeldi, et nende asi oli tuli kustutada ja sügavama uurimisega tegelevad vajadusel kindlustused. Kui oleks inimohvreid, siis läheks uurimisega detailsemaks ka politsei. Seda vajadust õnneks polnud.

Teine, traagilise lõpuga õnnetus, mis nii kohalikke kui ka kaugemaidki šokeeris, oli mootorratta teelt väljasõit keset Mustvee linna Tartu maantee 29 läheduses, kus 47-aastane, küll kiivriga, ent mitte täisturvavarustuses motofänn koos 51-aastase ilma kiivrita kaasreisijaga vastu endise apteegi treppi põrutas. Kurioosne on see, et majast endast pole mitte midagi alles, on ainult vundament, millel hoone asus, ja kolm trepiastet, mille järvepoolsema osa mees õnnetult ja saatuslikult üles leidis.

Mis kiirusel õnnetus juhtus, kui suur ja kas üldse oli alkoholijoove, seda näitab uurimine. Tegemist ei olnud kohalikega, vaid Narvast pärit meestega. Mootorrattad olid Jõgevamaal seekord ka laiem teema, sest toimus ju traditsiooniline motokokkutulek Jõgevatreff. Viimast õnnetust politsei aga suurüritusega esialgu ei seosta.

Mustvee elanike jaoks mootorratturid tuska ei valmista. Küll kippusid aga paljud, kellega kohapeal suheldud sai, ajama süüd motofestivali kaela, kuid nii see arvatavasti polnud, sest ei ole ühtegi kindlat viidet, mis näitaks, et ratturid olid seal olnud või sealt tulnud. Ka Jõgevatreffi korraldajad ütlesid, et neil istusid sadulasse ainult need, kes olid ennast alkotestriga kontrollinud.

Uskumatuna näiv väljasõit

Andrei, kes on elanud Mustvee linnas 30 aastat, ütles, et nii lauges kurvis teel välja kalduda saab ainult siis, kui ollakse midagi tarvitanud.

„See lihtsalt ei ole võimalik,” leidis ta.

Politsei paneb kõigile liiklejatele südamele, et nii kuumas kui jahedas on turvavarustuse kasutamine vajalik. Autos ja bussis tasub kinnitada rihmad ja kaherattalisel ning suurt kiirust võimaldavatel masinatel sõites riietada ennast vastavalt nõuetele. Saatus nalja ei mõista ja temaga mängida pole vajalik. Mustad päevad liikluses panevad elu üle järele mõtlema, ole sa kohalik või külaline.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus