Mustvee valla raamatukogudes on nüüd hiired

Sellel aastal anti esimest korda välja Mustvee valla parima raamatukogutöötaja tiitel Aasta Hiir ja selle tunnustuse pälvis Kasepää haruraamatukoguhoidja Merlin Turja. Pisemaid hiiri jagati ka kõigile teistele töötajatele.


„See aasta on olnud meie kõigi jaoks teistmoodi. Et ei toimunud Jõgeva maakonna ühist parima tunnustamist, siis otsustasimegi, et teeme seda oma valla sees. Auhinnaks ei tahtnud me siiani Ida nime kandvaid käsitöönukke jäljendada. Külastasime hiljuti käsitöörottide näitust ja selline kuvand on kunagi ammu olnud, et raamatukogutöötajad on nagu hallid hiirekesed, tuligi mõte, et täname oma valla töötajaid hiirtega.
Tänapäeval ei tule kellelegi pähegi, et sarnaneme hallide hiirtega, sest kõik meie inimesed on säravad ja toredad tegutsejad üliheade mõtete ja ettevõtmistega. See oli ka põhjuseks, miks üldse otsustasime tunnustada. Märkamine ja tähelepanemine on tähtis ja annab kõigile motivatsiooni edasi tegutseda ja uusi mõtteid katsetada,“ selgitas Mustvee raamatukogu direktor Anu Ots.
Sellega on nõus ka sellel aastal parima töötaja tunnustuse saanud Merlin Turja Kasepää haruraamatukogust: „Tunnustuse saamine oli üllatus, mida ei osanud oodatagi. See, et on märgatud, annab palju teotahet juurde ja nüüd on ka väike kohustus, et tuleks midagi uut ja põnevat jälle välja mõelda,“ kinnitas Merlin, lisades, et oma tööd ei tehta siiski ainult tunnustamise pärast.

Tunnustuse tõi Sipsik

Sõbrapäeval käisid raamatukogutöötajad lasteaedades „Sipsikut“ ette lugemas ja kingituseks võttiski Merlin kaasa oma õmmeldud Sipsikud, mis lastele väga meeldisid.
„Mulle endale meeldib ka „Sipsik“ väga, meeldis ka multifilm ning nii saigi see kangelane kevadel erilist tähelepanu. Meil Kasepää raamatukogus koos käiv käsitööring ei õmble ainult nukke, vaid võtab ette igasuguseid töid. Mulle endale meeldib kõige rohkem kududa, aga raamatukogus teeme ikka kõike. Meie käest saab ka käsitööd tellida ja tegemiste kohta teeme ka sotsiaalmeedias postitusi,“ kinnitas Merlin. Tema sõnul ei ole raamatukogu vaid koht, kuhu tulla raamatuid laenutama, vaid võib tulla alati igasuguste muredega. Kõiki püütakse aidata ja kindlasti ei tohi keegi üksi jääda.
„Esimest korda välja antud hiire oli sellel aastal auga välja teeninud tegelikult kaks meie inimest. Kaalumisel oli ka Kristi Pukki kandidaat Raamatuharaka eest Ulvi külas, aga et teda märgati ja tunnustati juba, siis meie valik langes Merlinile Sipsiku-teema kajastamise eest. Kristile kinkisimegi haraka, kui ta sai tunnustuse. Hiired ning haraka heegeldas valmis osavate kätega Heli Ots,“ selgitas Anu Ots.

Esimene ei jää viimaseks

„Kindlasti jätkame ka edaspidi oma töötajate tunnustamist ja nii on kindlasti julgem ka oma uute mõtetega välja tulla ja teisigi kaasata. Raamatukoguhoidja peaks olema kindlasti kogukonnas toredate tegemiste eestvedajaks, mitte lihtsalt kellekski, kes ainult raamatukogu uksed lahti hoiab. Ühiselt väljamõeldud mõtted ja koos tehtud tegemised on vajalikud kõigile ja nii ongi ka uuel aastal plaanis palju ette võtta, mis kohaliku kogukonna jaoks tähtis ja vajalik,“ kinnitas Anu Ots.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus