Mustvee vald kuulutas maakonnas esimesena välja oma kaunid kodud

Jõgeva maakonnast oli Mustvee vald esimene, kes jõudis üleeile selle aasta kaunimate kodude valimiseni. Seekord otsustati valida valla kaunimad kodud valla igast piirkonnast ning maakondlikule kauni kodu konkursile esitati neist kolm. Samuti valiti valla kauneim asutus ja kauneim kortermaja.


Komisjoni liige Laidi Zalekešina nentis, et Mustvee vallas on väga ilus elada. Ja rõõmustas, et tahetakse oma kodusid ilusaks teha. „Meil on ilus elada. Vald on suur ja kui ühes punktis on sirelid juba lahti, kuid teises alles pungas,“ ütles ta.

Avinurme piirkonnast valis Mustvee valla komisjon välja perekond Mölderi kodu Avinurmes. Perenaine Katre Mölder oli tunnustusest meeldivalt üllatunud. Möödunud aastatel Avinurme Puiduaidas töötades ei jäänud palju aega aias toimetamiseks, kuid nüüd Avinurme Kultuurikeskuses osalise koormusega ametis olles, on võimalust aias toimetada tõesti rohkem. „Aiake on meil alles üsna noor,“ ütles Katre. Kümme aastat tagasi hakati seda võsast välja raiuma. „Vaeva on siin nähtud palju, aga veel teostamata mõtteid on ka palju,“ lisas ta. Perenaise arvates ei ole mõtet hakata looma tehiskeskkonda kui koduks on looduslikult niivõrd ilus paik jõekaldal.

Mustvee valla kaunimatele kodudele antakse auhinnad üle küll alles suvel, Mustvee linna päeval.

Põltsamaa vald ootas juba 10. maiks infot oma piirkonna kaunitest kodudest ja teistest objektidest. Kavas on tunnustada parimat tööstusmaastikku, parimat tervisespordikeskust, kaunist muinsuskaitseobjekti ja kauneimat kortermaja. Komisjon käis juba ühe ringi mööda väljapakutud objekte, kandidaate tuli selle käigus juurdegi. Sel nädalal tegeldi nimekirja täpsustamise ja võimalikelt kandidaatidelt nõusoleku küsimisega. Täna saadab Põltsamaa vallavalitsuse kultuurispetsialist Ülle Ottokar täpsustatud nimekirja maakondlikule komisjonile.

Jõgeva vald alles kutsub teavitama objektidest, mis võiksid osaleda Jõgeva maakonna kaunima kodu konkursil. Konkurss hõlmab lisaks eramutele, maakodudele, suvilatele, koolimajadele, kortermajadele ka eriprojekte, nagu tööstusmaastikud, tervisespordikeskused ja muinsuskaitseobjektid. Kaunist objektist palutakse teavitada e-kirjaga 24. maiks aadressil taivo@jogeva.ee.

Mai eelviimasel päeval koguneb maakondlik komisjon Jõgevamaa kaunima kodu valimiseks.

Mustvee valla kaunis kodu 2019

Peaministri mastivimplid:

Perekond Mölderi kodu Avinurmes

Perekond Metsalu kodu Ninasi külas

Perekond Grudkini kodu Mustvees

Perekond Toominga kodu Kasepääl

Kaunim asutus Lohusuu kool

Kaunis kortermaja Avinurmes

 

Presidendi „Kaunis kodu“ komisjonile esitamiseks:

Perekond Koppeli kodu Voorel

perekond Suurväli kodu Avinurmes ja perekond Koroli kodu Avinurmes

 

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus