Mustvee vald kutsub matkale

Piilsi küla selts ja Mustvee valla spordikeskus kutsuvad tervisematkale Mustvee valla eri paikadesse. Eelmisel aastal Mustvee valla südamenädala raames korraldatud „Kolme silla matk“ on saanud järje.
„Viie silla matk“ sai valmis nädala alguses rahvusvaheliseks spordipäevaks ja maailma tervisepäevaks. Kuid tervisepäevi, õigemini nädalaid jagub aprillikuusse küll ja rohkem, nii saab igaüks ise valida oma tervisepäeva ja oma terviseraja.


Koostöös spordikeskuse juhataja Tiit Tammaru ja IT spetsialisti Janek Romanovitšiga laadisime matka materjalid üles Mustvee valla spordikeskuse lehele spordikeskus.mustvee.eu/mustvee-valla-matkarajad/.
Tutvuge kindlasti üldinfo ja kaartidega. Matkates jälgige eriolukorra ja turvalisuse reegleid.
Matk on mõeldud kõikidele liikumist armastavatele inimestele olenemata rahvusest, vanusest ja soost. Kaartidele märgitud rajad on soovituslikud. Kohalikke olusid hästi tundes võite omal vastutusel kasutada ka teisi radasid, et objektidele ligi pääseda. Võimaluse korral kasutage alati kergliiklusteed.

Vaja tähelepanu

Küsimuste lugemiseks on vaja tarka telefoni ja QR koodi lugemise äppi: I-Nigma / NeoReader / Kaywa / või mõni muu QR Reader. QR koodi juures on ka netilehekülje aadress, mille saate üles pildistada või üles kirjutada, kui teil pole võimalik nimetatud vahendeid kasutada.
Autoga ei pääse igale poole, seepärast pargi ohutult ja kõnni objektini jala. Palume eramaale autoga mitte sõita. Jalgrattaga matkates jälgi, et ratas oleks sõidukorras, kasuta kindlasti kiivrit ning kanna ohutusvesti või helkuriribaga riideid.
Jalgsi liikudes kanna ohutusvesti või helkuriribaga riideid, võta kaasa vesi või termosega soe jook.
Matkarajana kasutatakse põhimaanteid, tänavaid, külavaheteesid ja radasid. Objektideks on sillad, purded ja truubid, mis on ehitatud jõe, oja või kraavi ületamiseks. Alustada ja lõpetada võib ükskõik millise objekti juures. Igal rajal on tähistatud viis objekti QR-koodiga, mille sisse on peidetud küsimus inimese organismi toimimise või kehaosa kohta. Iga matkaja valib ise sobiva distantsi.
Kõikidel matkaradadel on kokku viis küsimust koos vastusevariantidega. Kõiki küsimusi ei pea leidma ega neile vastama. Vastama ei pea kohe objekti juures. Püüa leida vähemalt kolm küsimust ja/või vastata kolmele küsimusele. Saada küsimuste vastused (vähemalt kolm) korraga telefonile 5331 3007 SMSiga kujul: nimi (võid kasutada hüüdnime või väljamõeldud nime, numbriga mitu inimest osales, küsimused numbriga ja vastused tähtedega (näide: Sipsik 2, 1a 2b 3c 4d 5e). NB! Hoia SMSid alles.
Kõikide matkaradade peale kokku võib leida 10 küsimust, mis tähendab, et teenuskeskuse matkaradade küsimused võivad erineda. Läbida võib ühe või mitu või kõikide teenuskeskuste rajad.
Proovi matkata kaarti kasutamata. Võid matkaraja läbida ka hilisõhtul taskulambiga. Jälgi, et sul oleksid rattaga ja jalgsi liigeldes ohutust tagavad vahendid.
Igale kolmele küsimusele õigesti vastanu saab Mustvee valla matkapassi uue kleebise. Vastata võib mitu korda, kuid küsimuste numbrid ei tohi korduda. Kellel matkapassi ei ole, saab selle koos esimese kleebisega. Iga kolmas kleeps matkapassis annab õiguse väikesele auhinnale. Auhinnad saab kätte järgmisel Mustvee vallas korraldataval matkal (kui eriolukord Eestis on lõppenud) SMSide ettenäitamisel.

Kaartide kirjeldus

Kaardid leiad Mustvee valla spordikeskuse lehelt. Kui oled raja läbinud, registreeri ennast ka spordikeskus.mustvee.eu lehel.
Avinurme teenuskeskus: Avinurme -– viis silda, viis küsimust, ühe otsa pikkus 4,8 km, mis on jalgsi läbitav ühe tunniga, ratta ja autoga kiiremini. Vadi – viis silda/truupi, viis küsimust, ühe otsa pikkus 5,8 km, mis jalgsi läbitav 1:20-ga, jalgrattaga läbitav, autoga iga silla juurde ei saa. Adraku – viis silda/truupi, ringi pikkus 5,1 km, jalgsi läbitav 1:15-ga, läbitav ka jalgratta ja autoga.
Mustvee valla keskus: Mustvee – viis silda, viis küsimust, üks ots 2,8 km, jalgsi läbitav 30 minutiga, ratta ja autoga kiiremini. Matk võib alata ükskõik millise silla juurest. Matkata võib mõlemal pool jõge, ringina tuleb kokku 5 km.
Saare teenuskeskused: Voore – viis silda/truupi, üks ots 3,7 km, jalgsi maksimum tunniga, läbitav jalgratta ja autoga, ringina tuleb kokku 7,2 km. Kääpa – viis silda/truupi, üks ots 6,1 km, jalgsi kõndides 1:20-ga, saab läbida jalgrattaga ja autoga. Koseveski rada – viis silda/truupi, üks ots 5,1 km, jalgsi läbitav 1:10-ga, läbitav ratta ja autoga.
Kasepää teenuskeskus: Kasepää – viis silda/truupi, saab teha erineva pikkusega ringe, maksimaalne ring, mis võtab koos info otsimisega aega 1:45, läbitav jalgratta ja autoga.
Lohusuu teenuskeskus: Lohusuu – viis silda/truupi, üks ots 4,1 km, jalgsi üks tund, läbitav jalgratta ja autoga. Tammispää–Kalmaküla – viis silda/truupi, üks ots 4,1 km, jalgsi üks tund, läbitav jalgratta ja autoga. Piilsi–Kõrve – viis silda/truupi, üks ots 5,6 km, jalgsi 1:15-ga, läbitav jalgratta ja autoga.
Tehke matka jooksul ka fotosid ja saatke aadressile spordihoone@mustvee.eu. Põnevat liikumist ja püsige terved!

Piret Haav, Piilsi küla selts

blog comments powered by Disqus