Mustvee vabatahtlikele hädavajalik töövahend

Kolmapäeva hommikul said mittetulundusühingu Mustvee Vabatahtlik Järvepääste liikmed endale hädavajaliku töövahendi ehk päästepaadi, millega vajadusel järvele minna.

MTÜ Mustvee Vabatahtlik Järvepääste on kaasatud Euroopa Liidu uuest Kesk-Läänemere programmist (Central Baltic Interreg IVa) rahastatavasse vabatahtlike mere- ja järvepääste alasesse Eesti-Soome ühisprojekti VOMARE, kus õpetatakse välja vetelpäästjaid. Sama projekti raames tuli Eestisse neli paati, millest ühe said Mustvee vabatahtlikud päästjad.

Tegemist on küll Soomes kasutuses olnud paatidega, kuid need on põhjalikult remonditud ja peaksid olema täies töökorras veel aastaid.

Mustvees tegeleb Peipsil hättasattunutega eelkõige küll piirivalve, aga kui valves on veel ka paadiga vabatahtlik, siis võib kindel olla, et abi jõuab õnnetuspaigale tunduvalt operatiivsemalt.

Suuremate ürituste puhul on vabatahtlikud vetelpäästjad alati kaasatud ja valve olemas. Rannavalvuri jaoks pole praegu linnas spetsiaalseid ruume. Kui valmib uus sadam, siis seal on ette nähtud ruumid  ka vetelpäästele. Kindlasti hakkavad siis ka Mustvees vetelpäästjad põhikohaga tööle.

15. oktoober 2009

blog comments powered by Disqus