Mustvee töötubades jätkuvad konsultatsioonid suvelgi

Kuigi projekt on ametlikult lõppenud, käib Jõgeva nõustamiskeskuse psühholoog – nõustaja Tiiu Urva, Mustvee töötubades suvelgi korra kuus. Ta saab kokku kohalike pikka aega tööta olnud inimestega, kuulab nende muresid ja saab osa rõõmudest.

MTÜ Mustvee Töötuba juhatuse liige ja tugiisik Krista Pirk-Birk ütles, et kuigi enamik nentis, et mis me ikka räägime. “Aga tegelikkuses oli üks meie projektis osalenutest nõustaja juures kaks ja pool tundi. Teised ootasid ukse taga ja muutusid närvilisteks. Läksin vaatama ja selgus, et seda vestlust oli väga vaja. Neil pole sageli oma muresid kellelegi kurta. Kodus ei taheta seda teha, sest seal on niigi muresid palju. Võõras inimene saab aidata mõnikord ka lihtsalt ärakuulamisega,” lisas ta.

Nõustaja teeb oma tööd südamega, ta helistab mõnikord Kristale ja tunneb huvi, kuidas tema hoolealustel läheb.

Tööharjutused jätkuvad Mustvees peamiselt koristamiste ning muru trimmerdamise ja pisitöödega töötubade maja ümber. Akende juurde valmisid hiljuti kenad lillekastid, kus praegu õitsevad suvelilled.

MTÜ Mustvee Töötuba projektijuht Ivan Võssokov teeb äsja põhjaliku renoveerimiskuuri läbi teinud raamatukogu jaoks puidust silte, mis aitaksid lugejatel kiiremini soovitud kirjandust leida.

Hiljuti koos käinud töötubade juhatus otsis ajurünnakuna uusi ideid, mida võiks tegema hakata. Üks võimalus on koguda Mustvees kokku linna elanike keemilist puhastust vajavad riided või kingsepa kätt vajavad jalatsid ning viia need  Tartusse kokkulepitud töökotta ja tuua kordatehtuna jälle tagasi. Kokkuleppeid juba sõlmitakse ning jalatsiparanduse teenus stardib juba juuli keskel . Kui jaguks tööd selle ametile, oleks võimalik saada üks vanem kingsepapink ja õpetada keegi sellele erialale välja.

Kindlasti oleks nõudlust õmblusteenuse järele, kuid seni pole inimesi, kellele neid oskusi õpetada. Hiljuti tõi Krista ühe memme juurest vanad kangasteljed, mis vajaksid veidi hoolitsevat kätt. Ivan on lubanud need korda teha. Seejärel saaks ka kangasteljed üles panna ning kutsuda kohale õpetaja, kes kangakudumist õpetaks.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus