Mustvee töötoad ootavad huvilisi

Enamikule Mustvee töötutest on linna uued töötoad juba tuttavad, sest nad on seal ruumide valmides koristamas käinud. Juba järgmisest nädalast saavad aga huvilised ja puudega inimesed siin tööharjutustel osaleda ning konkreetsetel päevadel ka töötukassa konsultandi vastuvõtul käia.

Reedel pidulikult avatud töötoad läksid kokku maksma 3,26 miljonit krooni. Töötubade väljaehitamise eesmärgiks on riskirühma tööturule saamise võimaluste suurendamine, samuti töötutele täiendõppevõimaluste loomine. Loodetud nelja kuu asemel kulus maja ümberehitamiseks täpselt aasta, sest objekt osutus keerulisemaks, kui esialgu arvati.

Samades moodsa tehnikaga varustatud ruumides hakatakse läbi viima ka Mustvee kahe gümnaasiumi tööõpetuse tunde.

Õpilased majas kahel päeval nädalas

MTÜ Mustvee Töötuba projektijuht Ivan Võssokov ütles, et kooliõpilased on majas nädala kahel päeval ja kuus tundi korraga. Tüdrukud on oma õpetajatega teisel korrusel kas kokandus- või õmblustoas ning poisid oma ruumides. Ülejäänud tubades saab koolitada või nõustada töötuid.

Meestel ja poistel on asja peamiselt esimesele korrusele, sest seal on meeste käsitöötuba, seminaritöötuba, keevitusruum, kontor ja ladu. Ülemise korruse saavad enda kätte naised ja tütarlapsed, seal on kokandusklass, õmblustuba, seminariruum ja abiruumid ning kontor.

Meeste töötoas on juba arvutiga juhitav CNC freespink,

Koolidel on tööõpetusega seotud mured nüüd lahendatud ja lapsed saavad harjutada nüüdisaegselt sisustatud ruumides. Seni toimusid ühes majas vaid mõlema kooli poiste tööõpetuse tunnid. 

Konsultant tuleb kohale

“Nüüdisaegse tehnikaga sisustatud töötoad võimaldavad ka tööharjutused uuele tasandile viia. Saab õpetada kasutama moodsaid tööriistu ning infotehnoloogiaga varustatud seadmeid,“ lisas Võssokov.

Et ka puudega inimesed majja pääseksid ning seal liikuda saaksid, on hoones Mustvee esimene lift, mis tegelikult on küll invatõstuk. Aga uhke tunne on maja pererahval seda näidata küll.

MTÜ Mustvee Töötuba juhatuse liige ja tugiisik Krista Pirk-Birk kinnitas, et linna töötutele on väga oluliseks abiks, kui töötukassa konsultant käib nende juures, mitte nemad ei pea sõitma Jõgevale. “Ka see sada krooni, mis kulub maakonnakeskusse sõiduks, on nende jaoks väga oluline raha,“ tõdes tugiisik.

Huvi kohtuda Mustvee töötutega nende kodulinnas on avaldanud töötukassa töötajad. “Üritame anda neile vähemalt korra nädalas ruumi,“ lubas Pirk-Birk. Tema sõnul sõltub kõik ka sellest, kui palju inimesi vastuvõtul hakkab käima. 

Oma suveniirid töötoast

MTÜ Mustvee Töötuba partnerid on Mustvee linn ning Kasepää, Torma, Lohusuu ja Avinurme vald. Ka nendest valdadest võivad töötud Mustvee töötubadesse nõustamisele ning koolitustele tulla. Näiteks on Kasepää vald avaldanud soovi, et nende töötud saaksid siin valmistada oma valla esindussuveniire. Ivan Võssokov peab seda täiesti reaalseks. Kuidas partnerite tööharjutused edaspidi toimuma hakkavad,

Krista Pirk-Birk tõdes, et Mustvee linnalgi võiksid olla omad suveniirid, mida töötubades valmistada saaks. “Miks mitte kuulutada välja konkurss, valida välja konkreetsed esemed ja alustada nende valmistamist,“ ütles ta. 

Mustvee töötoad

*Kogumaksumus 3,26 miljonit krooni

*EAS andis 2,93 miljonit

*Projekt on rahastatud Islandi, Lichtensteini ja Norra poolt Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismi vahendusel. Lisaks nõustamistele

*Mustvee linna kaasfinantseering oli 326 000 krooni

*Selle hulka on arvestatud ka 76 000-kroonine mitterahaline sissemakse hoonete tasuta rendile andmise näol

*Poiste tööõpetuse klassi ruumide remont läks maksma 1,47 miljonit krooni

*Tööriistu muretsetakse 129 000 krooni eest

*420 000 krooni läks maksma keskkütte paigaldamine kogu hoonesse, millest 255 418 krooni saadi Leader-programmist

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus