Mustvee tervisepäev peeti tormi kiuste

14. septembril kell 14 startisid Jõgevamaa Tervisenõukogu liikmed Jõgeva maavalitsuse eest jalgratastel Mustvee suunas, et osaleda  sealsel liikumis-ja tervisepäeval “Tervem ja elurõõmsam Jõgevamaa”.

Üheksaliikmeline seltskond asus teele tormituult trotsides. Kokkuvõttes sai tugevast tuulest aga hoopis reisiseltskonna sõber ja saatja, mis aitas õigest suunast puhudes üle igast mäest.

Kell 16 ootasid saabujaid Mustvee linna rannaparklas ülejäänud tervisepäeval osalejad, et startida üheskoos orienteerumisele. Jõgeva maavalitsuse terviseedendaja Maiu Veltbach andis kaasa instruktaaži kepikõndijatele-jalgsiorienteerujatele ning Mustvee linnavalitsuse sotsiaalspetsialist Age Mitt informeeris rattureid. Starti asus 33 registreerunut – kes viiekilomeetrisele kepikõnnile Mustvee linna, kes ligi 25-kilomeetrisele rattaorienteerumisele Kasepää valda ja Mustvee linna. Rõskest ja niiskest ilmast hoolimata jõudsid kõik startinud rõõmsate ja õhetavate nägudega sihtkohta.

Kella 18 ajal ootas finišeerijaid Mustvee Vene Gümnaasiumi direktor Jaan Rahuküla kommikoti ja diplomitega. Seejärel alustati loosiauhindade jagamisega. Maavanem Viktor Svjatõšev andis esmalt üle kõige atraktiivsema ja efektsema kollektiivi auhinna. SA Kalevipoja Koda pani välja kinkekaardi kuuele meeskonnakoolitusele Krati seiklusparki. Endale sobival ajal läheb sinna seltskond Lõbusad Lepatriinud, kes oli end ürituse jaoks efektselt valmis seadnud. Loosiauhindadeks olid rattakiivrid, kõnnikepid, turvavarustust ja muu tarvilik.

“Et tegemist oli esimese sarnase ettevõtmisega, siis saan öelda vaid üht – nii mina ise kui osalejad jäid rahule. Järgmisel hommikul Kasepää vallamajas kokkuvõtteid tehes tuli aga juba mitu head ideed, kuidas kevadel selle sarja üritusi veel paremaks muuta,” rääkis Kasepää valla sotsiaalspetsialist Renee Rumm. “Ka mulle endale oli ettevõtmine osalejana täiesti uudne, sest rattaorienteerumist ei ole ma varem teinud. Väga hea meel oli selle üle, et maakonna tervisenõukogu üritusel osales ja tegi seda veel nii ekstreemsetes oludes, sõites kohale ratastel. Müts maha nende tegijate ees.”

Jõgevamaa Tervisenõukogu ratturid, kelle marsruudiks kujunes koos orienteerumisega 50-60 kilomeetrit, olid Jõgeva linnapea Kalmer Lain, Puurmani vallavanem Rauno Kuus, Jõgevamaa Aktiviseerimiskeskuse juhataja Anne-Ly Võlli, Lõuna Prefektuuri noorsoopolitseinik Kirly Kadastik, Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsi sekretär Tiina Säälik, Jõgeva maavalitsuse noorsootööspetsialist Tiina Tegelmann ja terviseedendaja Maiu Veltbach, maavanem Viktor Svjatõšev ja siinkirjutaja.

“Tänan maakonna tervisenõukogu, kes Mustveesse sõites oma eeskujuliku panuse sportlikku liikumisse andis. Toetan seda ideed ka tulevikus, et Jõgevamaa Tervisenõukogu osalusel viia läbi spordiüritused maakonna erinevates omavalitsustes,” jäi maavanem Viktor Svjatõšev tervisepäevaga ja selle korraldajatega väga rahule.

Tänud Toomas Pussile, kes toetas tervisepäeva läbiviimist orienteerumisvahenditega, ning Ave Sääritsale, kes saatis tervisenõukogu liikmeid teel Mustveesse autoga. Aitäh kõigile osalejatele, korraldajatele ja toetajatele ning uute kohtumisteni  — tervislikult ja sportlikult!

Tervisepäeva korraldasid Jõgeva maavalitsus, Mustvee linnavalitsus, Kasepää vallavalitsus, Mustvee Vene Gümnaasium ja JSL Kalju.

i

KLAIRE RÜNDVA

blog comments powered by Disqus