Mustvee teemaja võib juba tänavu talvel uksed lahti teha

MTÜ Peipsi Teemaja avaüritus majas Tartu maantee 26, mis ehitatud aastatel 1903-1907, peeti tänavu Mustvee linna päevade ajal. Kui kõik läheb nii nagu omanikud mõelnud, võib maja külalistele uksed lahti teha juba tänavu talvel.

Ettevõtja Eveli Tooming rääkis, et kõik sai alguse sagedasest möödasõitmisest ühest ilusamast ja väärikamast Mustvee majast. Tänavu kevadel astuti juba konkreetne samm ja saadi maja omanikuks. Eesmärgiks on seatud taastada 20. sajandi algul ehitatud maja ja muuta see võimalikult avatud paigaks, kus nii kohalik kui kaugelttulnu võiks teha pausi, maitsta Peipsimaa roogasid ja kuuma teed, osta kaasa Avinurme puidumeistrite tooteid.

Eveli Toominga jaoks on Mustvee teemaja väga uus projekt ja kõik plaanid pole veel täpselt paigas. “Uus katus on majal juba peal. Maja oli tühi, tal on olnud erinevad omanikud, see kõik on jätnud oma jälje. Et sellest toimivat kohta saada, äheb aega. Me loodame, et kui aasta lõpus ei õnnestu, siis järgmisel aastal kindlasti,” on Tooming veendunud.

“See ei tule päris Avinurme puiduait, sealsed ruumid loovad teistsugused tingimused. Peab arvestama kohalike oludega, puiduaita saabki ainult Avinurme teha. Peipsi teemaja tuleb Mustvee ja Peipsi nägu.

Kaks asja, mis sinna kindlasti tulevad, on Avinurmes tehtud tooted ja hea toit. Tahaksime, et need ilusad asjad jõuaksid ka Mustvee inimestele lähemale. Mustvee rahvas on käinud Avinurme puiduaidas ja küsinud, millal te meie juurde tulete. Tuleme. Aga läheb aega,” ütles ta.

Lisaks Avinurme toodetele peaks seal kindlasti olema ka hea toit. Mustvee elanikud ja turistid peaksid sealt ikkagi saama kohaliku toidu. “Oleme nii palju juba koostööd teinud, et majutusasutused tõdevad – kui neil on külalised, pole neil kusagil süüa. Hommikusöök on teema ja üldse on koostöö see, mis aitab kõikidel ellu jääda,” lisas Tooming.

Unistused on suured, aga ressursid määravad, kui palju jõutakse. Siht on meil igal juhul selge, kuhu peab jõudma.

“Järjest teeme korruste kaupa. Majas on kolm korrust, praegu üritame esimese korrusega järje peale jõuda, et asi hakkaks toimima ja saaksime ressursse juurde, siis on võimalik ka ülespoole minna. Kolmandale korrusele võivad tulla ka toad, see on plaanis. Kolmandalt korruselt on väga tore vaade Peipsile, kui puud lehes pole. Mõte on pakkuda apartment-tüüpi majutust,” tunnistas Eveli Tooming.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus