Mustvee tänas oma paremaid

Neljandat korda tänas Mustvee linn oma tublimaid, seekord pälvisid tunnustuse nii õpetajad, ettevõtjad, lasteaiakasvataja, linnaametnikud, meditsiinitöötajad kui ka politsei, piirivalve, päästeteenistuse ja Kaitseliidu töötajad.

Üritus on kutsutud ellu, et austada ning tänada Mustvee linnaga seotud tublimaid. “Kutsutute hulgas on erinevates valdkondades tegutsevad inimesed, kes on oma tegevusega kaasa aidanud selle piirkonna arengule,” ütles peakorraldaja, Mustvee Betaania Koguduse pastor ja linnavalitsuse liige Paul Gill. Tema sõnul vajavad inimesed tänusõnu. 

Sõna jõud on suur

“Õpetan noortele, et kui nad tahavad kogeda sõna väärtust, siis püüdku kellelegi öelda kümme halba sõna ja jälgigu tulemust. Kui nad aga tahavad kellelegi head teha, siis öelgu kümme head sõna ja tulemus on hoopis vastupidine,” rääkis Gill. “Sõnal on tohutu suur jõud ja seda ei tohi kunagi alahinnata,” rõhutas ta.

Mustvee linnapea Urmas Laur tänas kokkutulnuid panuse eest, mida nad on oma linnale ja kogu riigile andnud. “Eesti edu pole kellegi personaalne teene, see on kõikide inimeste väiksem või suurem panus, pingutus selle nimel, et meie unistuste Eesti ja tegelik Eesti muutuksid aina säravamaks,” ütles linnapea.

Mustvee linna aukodanik Aivar Kokk rääkis ettevõtlusest ja püsiväärtustest. Riigikogu esimees Ene Ergma oli tänuüritusel kolmandat korda, sest peab seda oluliseks.

Maavanem Viktor Svjatõšev tõi piirkonna omapärana välja heasüdamlikud, tublid ja hakkajad inimesed.

EELK Mustvee koguduse õpetaja, linna aukodanik Eenok Haamer muretseb eelkõige selle pärast, et me oma maal alles jääksime.

“Raha ja rikkus on meie jaoks praegu väärtused. Eesti rahva jaoks algas allakäik sealt, kus me hakkasime otsima rikkaks saamise võimalusi. Kuni kõik olid ühtmoodi vaesed, nii kaua oli meil väga palju üksmeelt ja kokkuhoidmist. Aga nüüd ei kõlba meile see ja teine. Mõtleme suure murega, mis meist saab. Peaksime tagasi pöörduma oma püsiväärtuste juurde, need on usk ja pere. Väärtus on seegi, et hoiame ühte,” rääkis Haamer. 

Tunnustuse pälvis 28 inimest

Muusikaliselt aitasid üritust sisustada Mustvee Muusika- ja Kunstikooli õpilased.

2008. aastal tänati ja anti tänukirjad Mustvee linnas tegutsevatele tublimatele ettevõtjatele. 2009. aastal öeldi tänu haridus-, kultuuri- ja sotsiaalvaldkonna parimatele, 2010. aastal pälvisid tunnustuse politsei, piirivalve, päästeteenistuse, kiirabi ja Kaitseliidu töötajaid.

Aukirjad ja tänukirjad anti tänavu Mustvee linnavalitsuse ja Jõgeva maavalitsuse poolt kokku 28 inimesele ning kahele kogudusele.

Tänuhommikusöögi korraldajateks on Mustvee Betaania Kogudus ning Mustvee luterlik kirik koos linnavalitsusega. Üritust rahastasid lisaks ka vabatahtlikud.

Tänuhommikusöögi ajal olid välja pandud ka korjanduskastid, kus koguti toetusi kahele hiljuti kodu kaotanud Mustvee perele. Kokku tuli korjanduskarpidest 150 eurot, nii et kumbki pere saab 75 eurot.

Mustvee on tuntud kui Eesti linn, kus elanike arvu (1585) silmas pidades on kõige rohkem kirikuid  — viis. Eelmise sajandi alguses oli kirikuid koguni seitse. 

Mustvee linnavalitsuse tänukirja pälvisid:

Päästeteenistus

Tõnu Vask

Marek Õim 

Piirivalveamet

Toivo Kruusaauk

Taivo Lalin 

Politsei

Renee Rumm

Peeter Jazõkov 

SA Mustvee Tervis

Miia Orjak   

Ettevõtjad

Antonina Grudkina

Riina Pajula

Kalju Madaloja 

Mustvee Gümnaasium

Aive Pajo

Ene Lüüs

Natalja Randoja

Vello Mägi

Aale Sildaru 

Mustvee Vene Gümnaasium

Keit Ihaste           

Luule Nõmm

Nadežda Sergejeva 

Mustvee Linnaraamatukogu

Lukija Suvorova 

Mustvee Lasteaed

Taimi Visnapuu

Mustvee Muusika- ja Kunstikool

Natalja Rakša-Kruus 

Kiirabi

Imbi Kuus 

Linnavalitsus

Tiina Piigats

Janek Romanovitš 

Jõgeva Maavalitsuse aukirja pälvisid:

Merili Mitt — heategevuskontserdi korraldamise eest, et aidata oma kodu kaotanud koolikaaslast

Kadi-Maarja Võsu — heategevuskontserdi korraldamise eest, et aidata oma kodu kaotanud koolikaaslast

Kristina Pint  — heategevuskontserdi korraldamise eest, et aidata oma kodu kaotanud koolikaaslast

Mustvee Betaania Kogudus — ürituse “Mustvee tänab”  korraldamise eest

EELK Mustvee kogudus  — ürituse “Mustvee tänab”  korraldamise eest

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus