Mustvee taaskord positiivselt pildis

Laupäeval Peipsi ääres toimunud täiskuuÖÖsööming tõi siiakanti taaskord sadu ja tuhandeid inimesi. Siinse kandi inimesed ja toit on midagi, mis ikka igal suvel, ja nüüd ka talvel, enda poole tõmbab. Pole ju saladus, et Kasepää jäärestoranis olid kohad juba enne suurt reklaamigi viimseni broneeritud ja kuuekäigulist maitseelamust said nautida vaid vähesed.
Ajal, mil tuleb leppida rohkem väliste meelelahutustega, on hea kui saab katsetada uute ja põnevate kogemustega. Muidugi on suurepärane, kui kohalikud kultuuritegijad ja vald oskavad kavalate ideedega välja tulla ning terve Peipsi äär kattub pisikeste kohvikutega. Mida külmal jaanuariõhtul muud ikka teha, kui veidi romantikat suure järve ääres.
Innukusega on ikka nii, et kui seda pidevalt toita, sünnitab see uusi ideid. Ja mine Sa tea, ehk saame korra kvartalis Peipsi ääres põnevat kulinaariat degusteerimas käia. On ju Peipsi järv suuresti Mustvee vallas täies mahus kasutamata ressurss, millele saaks külge pookida kõikvõimalikke sündmusi. Eelmisel aastal avatud lõunamuul on loodetavasti esimene etapp, Peipsi toidutee teine ning tulekul ehk kolmaski.
Õnneks pole Mustvee vallas tahtmisega kultuuri arendada ära väsitud. Ka avatud raamatukogude aasta näitas, et põnevust jagub. Ent inimesi, seda kõige olulisemat ressurssi, on kindlasti rohkem vaja. Seega võivad üritused ju tugevad olla, aga neid tuleb ka külastada. Ja kui oma inimesed teevad, tuleb neid kohaloluga alati austada.

blog comments powered by Disqus