Mustvee sügislaadal valitakse välja kopsakamad köögiviljad

Täna Mustvee kultuurikeskuse ümbruses peetaval sügislaadal müüakse laias valikuks aia- ja põllusaadusi, tervisliku täidisega pirukaid ja teisi maitsvaid suupisteid. Viiakse läbi ka konkurss kopsakamate puu- ja köögiviljade väljaselgitamiseks.

Sügislaada ühe korraldaja, Mustvee kultuurikeskuse kunstilise juhi Valentina Jazõkova sõnul on sügislaadale registreerunud kauplejaid mitmelt poolt üle Eesti.

“Viljandimaalt  tuleb kohale viljapuude ja marjapõõsaste kasvatamisega tegelev Päidre puukool. Mõistagi on kohal Peipsi-äärsed kauplejad kurgi, tomati, küüslaugu, sibula ja kalaga. Pirukakohvikus pakutakse kohalike perenaiste küpsetisi,  mille täidiseks on Peipsi sibul ja Peipsimaa metsadest korjatud  seened,” rääkis ta.

Valentina Jazõkova sõnul toimub laadal ka raskeima köögivilja konkurss. Konkursil osalejad pannakse vaatamiseks  välja  kultuurikeskuse fuajeesse. 

“Köögivilju kaalume kultuurikeskuses asuva kaalumuuseumi kaalude abil. Soovijatel on võimalik ka muuseumi külastada,” lisas ta.

“Vabu müügipindu jätkub ka kauplejatele, kes otsusvavad meile tulla laadapäeva hommikul. Samuti võtame samal päeval vastu  konkursile toodavaid aia- ja põllusaadusi.

Sügislaadal on avatud ka lasteala. Laata juhib ja muusikalist meelelahutust pakub Ivar Kanarik, kelle kohta võib öelda, et ta on mees nagu orkester,” rääkis Mustvee kultuurikeskuse juhataja kohusetäitja Laidi Zalekešina. 

“Traditsiooniliselt on Mustvees laatasid peetud linnapäeval ja ka detsembris, jõulude eel. Sügislaat saab teoks teist korda,” lausus Valetnina Jazõkova.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus