Mustvee soodsaim toidukauplus on A ja O

Peipsi järve kaldal asuvas Mustvees on üksteisele suhteliselt lähestikku kolm kauplust, kes omavahel klientuuri pärast võitlema peavad. Tõenäoliselt on sellest tingitud ka kaupade suhteliselt mõistlikud hinnad.

Hinnavahe on hakklihal

Vaadates Mustvee poodide hinnavõrdluse tabelit, võib esialgu tunduda, et toidukaupluse Flamingo ostukorv on teistest oluliselt kallim, kuid suure hinnavahe tekitajaks on siiski ainuüksi hakkliha hind, mille kilo maksab peaaegu poole rohkem kui teistes poodides.

Flamingos on hakkliha hind nii müstiliselt kõrge, sest seda saab osta 250-grammise pakina, mis maksab 20.70. Teiste toodete hinnad jäävad konkurentidega võrreldes enam-vähem samale tasemele.

Samas rääkis kaupluse juhataja, et nende pood püüab pakkuda pigem kvaliteet- kui odavtooteid. Teiseks on pood Flamingo küllalt keerukas olukorras, sest asub täpselt kahe konkurendi vahel.

Konkureerivad omavahel

Kauplustekett A ja O on Mustvees leidnud väga kummalise lahenduse ? nimelt asuvad kaks selle poeketi kauplust üksteisest vaevalt paarisaja meetri kaugusel. Lähemal vaatlusel selgub, et tegelikult õigustab selline paigutus end täielikult. Nimelt see toode, mis ühes poes puudub, on teises  kindlasti saadaval.

Samas peab Flamingo kollektiiv kõvasti pingutama selle nimel, et nende poes kõik kaubad saadaval oleksid, vastasel juhul siirduvad kliendid konkureerivasse kauplusse.

Võrreldes Põltsamaa A ja O kauplusega, on Mustvees hinnad tunduvalt odavamad. Nimelt on Põltsamaa A ja O poes ostukorv Mustvee A ja O esindustest mitmekümne krooni võrra kallim. Järelikult pole aasta alguses toidukaupade vallas suurt hinnamuutust toimunud.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus