Mustvee saalihokitreener loodab neidudega Eesti meistriks tulla

Spordiklubi Mustvee treener Janek Romanovitš on noori saalihokipoisse ja -tüdrukuid juhendanud juba pikki aastaid, neidude võistkonnaga on vabariigi noorte meistrivõistlustel mitu hooaega võidetud poodiumikoht, kuid ülim eesmärk ehk meistritiitel on veel senimaani saavutamata.

Kuigi Romanovitš treenib nii poisse kui ka tüdrukuid, on SK Mustvee saalihokivõistkondadest rohkem saavutanud neidude võistkond. Alates 2007. aastast mängivad SK Mustvee neiud U17 ja U19 vanusegrupis Eesti meistrivõistlustel. Aasta-aastalt on hooaja kokkuvõttes kohad paranenud, tänavune hooaeg lõppes U19 neidudele teise kohaga. Veel pole jagu saadud Tamsalu EBE neidudest, kes on peaaegu igal aastal meistriks tulnud.

Samas ei ole treener ega neiud püssi põõsasse visanud. “Alustame iga hooaega meistritiitli saamise mõtetega.” Ka sügisel minnakse uuesti sama ideega võistlustulle ning igas trennis pingutatakse selle nimel, kuigi algav hooaeg võib minna Mustvee neidude võistkonna jaoks hoopis keerulisemaks, sest kolm põhiviisiku mängijat lõpetasid Mustvees gümnaasiumi ning siirduvad edasi õppima suurematesse linnadesse ning ei saa edaspidi naiskonda aidata. Siiski on treener optimistlik ning avaldas heameelt selle üle, et jätkuvalt käivad trennis tublid ja hakkajad tüdrukud, kellest visaduse ja korraliku treeningu tulemusena sirguvad samuti head ja meistritiitli väärilised saalihokimängijad.

Üks unistus on SK Mustvee treeneril veel. Nimelt soovib Romanovitš käima lükata Jõgeva maakonna koolide vahelise saalihokiliiga. Praegu pole mehel paraku ajanappuse tõttu õnnestunud projekti käima lükata, kuid selle vea loodab ta parandada juba sügisel algavast kooliaastast. Selleks, et projekt ka edukas oleks, on tarvis ka teiste koolide kehalise kasvatuse õpetajate, koolijuhtide ning treenerite initsiatiivi ja head koostöövõimet. “Kui programm on edukas, saaks parimatest mängijatest koostada koondvõistkonna, kes esindaks maakonda Eesti meistrivõistlustel ning karikamängudel,” rääkis Romanovitš ideest pikemas perspektiivis.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus