Mustvee saab kiirema interneti

Tele2 on üks kahest mobiilioperaatorist, kes hakkab pakkuma püsiühendust kõigis Eesti piirkondades, kuhu Elektrilevi valguskaablil põhineva kiire interneti võrgu rajab.


„Valguskaablil põhineva interneti puhul on tegemist ühendusega, mille stabiilsus ei sõltu enam niivõrd ilmast, levist ega teistest kasutajatest samas piirkonnas. Tarbija jaoks tähendab see seega veelgi kiiremat ja paremat internetti ning suuremaid üles- ja allalaadimiskiiruseid,” sõnas Tele2 Eesti raadiovõrgu juht Tanel Sarri.

Sarri sõnul on prioriteediks kiire interneti võimalikult paljude klientideni toimetamine, seepärast on Tele2 valmis teenust pakkuma kõigis piirkondades, kuhu Elektrilevi valguskaablivõrk ulatub. Esimesed, kuhu võrku rajama hakatakse ning mille elanikud teenusega liituda saavad, on Alutaguse, Jõelähtme, Mustvee ja Valga.

Tele2 hakkab rajatava valguskaabli piirkonnas pakkuma internetipakette kiirusega 100, 500 ja 1000 megabiti sekundis. Teenusega liitumiseks saab täita Tele2 kodulehel ankeedi, mille järel kliendiga ühendust võetakse.

Elektrilevi üle-eestilise kiire interneti võrgu rajamise käigus plaanitakse järgmise 5 aasta jooksul viia ühendus ligikaudu 200 000 kodu või ettevõtteni ning katta kokku 13 piirkonda üle Eesti. Võrgus hakkab teenust pakkuma kokku 12 operaatorit.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus