Mustvee raamatukokku kolisid kilpkonnad

Mustvee linnaraamatukogu sai endale kaks kilpkonna, kes vajavad aga praegusest suuremat eluaset. Uusasukatel pole ka veel nimesid.

Raamatukogu koristaja Svetlana Jeršova sai Tallinnas elavalt sõbrannalt kingituseks kaks kilpkonna ja ta tõi need oma töökohta. Loomad on kümneaastased ning üsna suured ning vajavad seetõttu normaalseks elamiseks kahesajaliitrilist akvaariumi.

Meil oleks väga hea meel,  kui keegi meile nii suurt akvaariumi pakuks. Soovi korral võime vastu anda selle väiksema, kus kilpkonnad praegu elavad,” ütles raamatukogu juhataja Laidi Zalekešina.

Tore oleks ka, kui mõni kalur või kalandusfirma kilpkonnadele sponsoriks hakkaks. Nende toit peab olema võimalikult vitamiinirikas. Kilpkonnade eest hoolitseb Svetlana ja teiste  raamatukogu töötajate vastu ongi loomad võrdlemisi tõrksad ning kipuvad koguni sõrme hammustama,” lisas ta.

Zalekešina sõnul pakuvad loomad raamatukogu külastajatele, eriti lastele, suurt huvi.

Esmaspäeval, kui akvaariumis vett vahetame, laseme kilpkonnad ka lastenurka jalutama.

Praegu kutsume neid lihtsalt kilpsudeks”, aga vahva, kui meie uued elanikud endale ka nimed saaksid. Kuulutame nimede leidmiseks välja konkursi ning vaimukamate nimede väljamõtlejaid ootavad auhinnad,” lubas raamatukogu juhataja.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus