Mustvee raamatukogupäevadel loetakse „Sipsikut”

Mustvee raamatukogu korraldavatel raamatukogupäevadel pööratakse tänavu erilist tähelepanu lastele ettelugemisele.


Nagu märkis Mustvee raamatukogu direktor Anu Ots, lugesid raamatukoguhoidjad eile Eno Raua „Sipsikut” ette Mustvee lasteaia lastele. Kristi Pukk luges eesti rühmas ja Veronika Obuhova vene rühmas. Täna oodatakse raamatukokku ettelugemispäevale koduseid lapsi. 28. oktoobril loevad Tiheda lasteaias raamatut Kristi Pukk ja Liidia Krehova. 

„„Sipsiku” valisime ettelugemiseks põhjusel, et raamatu illustraatori, kunstnik Edgar Valteri sünnist möödus tänavu 90 aastat,” ütles Anu Ots. 

Küsimusele, kas Sipsik võiks olla poiss või tüdruk, avaldas Kristi Pukk arvamust, et tegemist võib olla hoopis mõne fantastilise loomaga.

Vaadata saab ka mitmeid näitusi. Laenutusosakonda seatakse üles väljapanek kirjanik Indrek Hargla raamatutest ja 29. oktoobril on võimalik Harglaga Mustvees ka kohtuda.

Samuti uuendatakse Mustvee raamatukogu trepiväljapanekut, kuhu lisatakse vanasõnad.  Avinurme raamatukogus toimub 23. oktoobril kohtumine kohalike juurtega kirjaniku Anneli Lambiga.

„Raamatukogupäevadel läheme külla ka teistele raamatukogudele ja ootame külalisi,” lausus Anu Ots. Raamatukogupäevadele paneb lõpp-punkti Avinurme puhkpilliorkestri rõdukontsert  30. oktoobril. Esineja valikul oli otsustavaks laulu- ja tantsupeoaasta, nimelt osales Avinurme puhkpilliorkester ka suurel peol. Lugemissaalis lõpeb laulupeoaasta püsinäitus. Samuti saab uute atraktsioonide näol täiendust eelmiste raamatukogupäevade ajal avatud laste mänguväljak.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus