Mustvee raamatukogu kolis ajutisele pinnale

Mustvee kultuurikeskuses algavad peagi renoveerimistööd, seepärast kolis sealne linnaraamatukogu ajutiselt Tartu maanteel asuvasse endise A ja O kaupluse ruumidesse.

Jõgeva Majandusühistu andis Mustvee linnaraamatukogule  kunagise  A ja O kaupluse  ruumid rendile soodushinnaga. “Selle koha leidmist võib pidada ka heade juhuste kokkusattumiseks, kus meie vajasime “ajutist kodu“ ja majandusühistu otsis rentnikku tühjaks jäänud pinnale. Mõistagi on meil hea meel, et Toomas Vahur vastutulelik oli,”   ütles raamatukogu juhataja Laidi Zalekešina.

“Mööbli, raamatute, ajalehtede ja ajakirjade ühest majast teise viimiseks kulus kaks nädalat. Piisavalt aega ja vaeva nõudvat tööga aitasid raamatukoguperel toime tulla OÜ Mustvee Teenus, Mustvee Gümnaasiumi ja Mustvee Vene Gümnaasiumi noormehed ja ka linnaelanikud, kellel parajasti tööd pole,” rääkis raamatukogu juhataja.

Zalekešina sõnul on uues asukohas praktiliselt sama palju ruumi  kui kultuurikeskuseski. “Nii eesti- kui ka venekeelse kirjanduse saime käepäraselt ja lugejale hästi nähtavalt riiulitele paigutada. Eraldi pind on ka lasteraamatukogule,” lisas ta.

“Esimestel päevadel on meil käinud päris palju külastajaid ja nad on raamatukogu uue asukohaga rahul. Küllap meeldib inimestele, et  raamatuid saab endiselt kesklinnast ja koolide lähedalt. Kooliõpilased ja õpetajad moodustavad ju suure osa lugejatest. Et paikneme esimesel korrusel, saavad meile kergemini tulla ka inimesed, kellel kõndimisega raskusi,” märkis Laidi Zalekešina.

“Tõeline rõõmupäev saabub aga usutavasti tuleva aasta detsembris, kui kolime tagasi remonditud raamatukokku, mis avatakse meie uhkes ja renoveeritud kultuurikeskuses,”  ütles raamatukogu juhataja.     

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus