Mustvee pürib rahvusvahelise kuulsusega turismi- ja meelelahutuslinnaks

Neljapäeval tutvustasid Ilona ja Rodneyu Josephson Mustveega seotud äriprojekti volikogu liikmetele ja linnavalitsuse töötajatele. “Me otsime looduslikult kauneid ja atraktiivseid piirkondi, kuhu investeerida. Üheks selliseks paigaks peame Mustveed, kuhu plaanime ehitada 300-kohalise SPA-hotelli, restorani koos diskoteegiga ja elamurajoonid,” rääkis Ilona Josephson.

SPA-hotell koos konverentsikeskusega ja restoran kavatsetakse ehitada alale Tartu maantee piirkonnas, mis jääb sajakonna meetri kaugusele Peipsi järvest ja sadamast. “Osa ettevõtluse käivitamiseks vajalikke maid on juba kinnisvaraarendajate omanduses, osade ostu-müügi protseduur on teoksil,” ütles Josephsonidele turu-uuringuteenuseid osutava Financical Service Company juhatuse liige Margus Metsaäär, kes samuti kohtus Mustvee linna esindajatega.

Metsaäär märkis, et mitmekülgse äriprojekti käivitamisele on eelnenud turu-uuringud, mille põhjal võiksid Mustvee turismi- ja puhkemajandusteenuse põhilisteks kasutajateks olla keskmisest jõukamad vanemaealised turistid näiteks Saksamaalt ja teistest Euroopa riikidest.

Mustvee linna majandusnõunik Lembit Mangulson märkis mõttevahetusel, et arvestades sadama väljaehitamist, huvitub kohalik omavalitsus ka noorematest turistidest, kes kasutaksid sadama pakutavaid võimalusi, näiteks tooksid oma paadid jahisadamasse.

Mustvee linnapea Gennadi Kulkov tundis huvi, kas kinnisvaraarendajatel on plaanis pakkuda tööd suurte kogemustega ja heade oskustega Mustvee ehitajatele, kes praegu töötavad sageli välisriikides ? Venemaal, Soomes, Norras jne. Ilona Josephson ütles, et huvi kaasata kohalikku tööjõudu on olemas. “Samuti ei kavatse me konkurentsis kohalikku ettevõtjat alla suruda, vaid vastupidi ? tahame talle anda uue platvormi tegutsemiseks,” lausus Josephson.

Kaugemas tulevikus on Ilona ja Rodney Josephspon mõelnud koguni lennuvälja ehitamisele Mustveesse. “See plaan pole utoopiline. Mõistagi on eelnevalt vaja Lennuametilt vastav luba saada,” kommenteeris mõtet kinnisvaraarendajate konsultant Margus Metsäär.

Soodsate võimaluste avanemise korral võivad ehitustööd alata paari aasta pärast. “Mustvee linnavalitsus on juba mitmeid aastaid otsinud investoreid, kes oleksid huvitatud siinse piirkonna arendamisest. Ideed on alati teretulnud ja väärivad arutamist. Mõistagi on konkreetsete ideede käivitamisvõimaluste lõplikuks selgitamiseks vaja koostada detailplaneeringud, teostada keskkonnamõjude strateegilised uuringud jne,” kinnitas linnapea Kulkov.

Ilona ja Rodney Josephson lubasid tulla oma projekti tutvustama ka Mustvee Kultuurikeskusse rahvakoosolekule.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus