Mustvee päästekomando avas uudistajatele uksed

Pühapäeval toimus Lõuna-Eesti päästekomandodes avatud uste päev, mil koos vanavanemate päevaga tähistati ka organiseeritud tuletõrje 100. juubelit. Uksed tegid uudistajatele lahti Jõgeva ja Mustvee komando.


„Inimestel on võimalus vaadata, mismoodi me siin töötame,“ rääkis Mustvee komando päästja Kaupo Kruusaauk. Lisaks ühele päästeautole ja paakautole on Mustvee päästjate käsutuses ka ATV, millega metsas ja maastikul toimetada. „Sellega saab kohtadesse, kuhu päästeautoga ligi ei pääse,“ selgitas Kruusaauk.

Mustvee komandos on tööl 21 meest, igas vahetuses on ametis kolm kuni neli päästjat. Kuna komandovõrgustik on maapiirkonnas hõredam kui linnas, võib juhtuda, et abistatakse meid või abistavad meie päästjad kaugemaid abivajajaid. „Oleme käinud Sillamäel ja Venemaa piiri ääres, reageerinud metsatulekahjudele,“ rääkis meeskonnavanem Vaiko Vadi.

Saabunud sügis tähendab päästjatele temperatuuri langust ja kütteperioodi algust, mis võivad pahandusi tekitada. „Kui ahiküttega majades algab kütteperiood, tõuseb mingil määral reageerimine majadesse, kus korstnapühkija käinud ei ole. Võib olla tahmapõlenguid või ahi sisse ajada. Kui lapsed lähevad sügisel kooli ja hakkavad õppima, siis meie õpime ja arendame ennast kogu aeg,“ nentis Vadi.

Nii panevad päästjad südamele, et esimeste külmadega tuleb teedel olla ettevaatlik ning enne kütteperioodi algust tuleb küttekehad üle vaadata ja vajadusel nõu küsida.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus