Mustvee õpilasmalev tõmbas otsad kokku

Õpilasmalevad on kohad, kus saab teha tööd, veeta lõbusalt aega ja peamine – saada uusi tutvusi ja elukogemust.


Õpilasmalev Mustvee noortele on selleks aastaks läbi. Esimeses vahetuses töötas kümme 13–17-aastast noort nädala Luua Metsanduskooli puukool-arboreetumis. Lõunat pakkus Voore kohvik. Teises vahetuses töötas 20 noort lisaks puukoolile veel OÜ Lingalaidis ja RMK Elistvere loomapargis, lõunat söödi Luua Metsanduskooli sööklas ja ööbiti Luua Metsanduskooli hostelis.

„Kõikidest kohtadest sai malev ülivõrdes positiivse tagasiside ja tunnustuse, kõik selle aasta koostööpartnerid ootavad malevlasi järgmistel aastatel ka tagasi,” nentis pärast edukaks osutunud maleva lõpulaagrit malevakorraldaja Laidi Grauen.

„Tagasiside vestlusring andis tulemuse, et noored olid absoluutselt kõigega rahul ning ei olnud tööd, mida enam ei teeks,” ütles Grauen. „Hosteli administraator ütles mulle tube vastu võttes, et noored selliste juhendajatega on meile alati oodatud. On suur oskus noored sellises rütmis hingama panna.”Noortemaleva toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö keskuse elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames. Mustvee Õpilasmalevat toetas Mustvee valla noortekeskus ja tegevused viib ja viis ellu Noorteühing Kooslus. Maleva korraldaja ja riigipakkumuse esitaja oli Laidi Grauen.

Tublideks rühmajuhtideks olid sel aastal veel ka Anneli Plaado, Kadri Kommer, Kaidi Forostovets ja Kelin Talirand. Malevas osalesid Alondra, Karl, Kaila, Kristo, Sofia Augusta, Himmre, Liisa-Marie, Kristian-Joel, Kaia, Emil, Aleksandra-Eleene, Simona, Sten Erich, Gerda-Liisa, Merilyn, Jürgen, Gitta Eliis, Annika, Mikola, Laura, Leana, Richard, Kätlin, Liidia ja Riin.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus